У відповідь на події навколо столичного державного підприємства “Електронмаш” Мінекономрозвитку як уповноважений орган управління державним майном повідомляє.
На виконання доручення Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б. від 20.07.2018 № 24455/1/1-18 і листа Головного слідчого управління Служби безпеки України від 04.09.2018 № 6/7052 наказом Мінекономрозвитку від 20.09.2018 №1324 утворено комісію з проведення інвентаризації майна і зобов’язань ДП «Електронмаш», якій доручено провести її в період з 24.09.2018 по 12.10.2018 (продовжено до 26.10.2018).
Незважаючи на супровід проведення зазначеної інвентаризації представниками правоохоронних органів, 18.10.2018 членам комісії не вдалося здійснити покладені на них обов’язки у зв’язку з наступними обставинами.
Впродовж тривалого часу організованою групою осіб на чолі з колишнім директором ДП «Електронмаш» Мовою В.І. та заступником директора-головним бухгалтером Теслюком В.Г. (питання щодо звільнення якого наразі перебуває на розгляді Мінекономрозвитку) вживаються численні заходи з метою блокування роботи комісії, захоплення службових приміщень підприємства, а також перешкоджання допуску до документів. Наразі діяльність ДП «Електронмаш» також заблокована.
Водночас, триває досудове слідство щодо посадовців держпідприємства, яким оголошено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). За інформацією, яка надійшла до Мінекономрозвитку від Служби безпеки України, під час перебування на посаді директора підприємства Віктор Мова разом з іншими посадовими особами з 2000 року незаконно привласнили державне майно на суму понад 60 млн гривень, а також незаконно приватизували виробничі приміщення загальною площею понад 88 384,4 м кв., оздоровчий табір та інші активи на користь юридичної ососби, засновником якого є родич Віктора Мови.
При цьому своїм листом від 18.05.2018 № 10-21-9840 Фонд державного майна України поінформував, що в період з 1 січня 2000 року не надавав передбачених вимогами нормативно-правових актів погоджень на відчуження державного майна, яке перебувало на балансі ДП “Електронмаш”.
Також за отриманою від СБУ інформацією колишнє керівництво ДП “Електронмаш” регулярно проводило закупівлі товарів та послуг з порушеннями, часто за завищеними цінами в одних і тих самих приватних структур, пов'язаних з Віктором Мовою.
Крім того, з початку роботи комісією з проведення інвентаризації майна і зобов’язань ДП «Електронмаш» було встановлено факт знищення частини бухгалтерської документації, а також електронних носіїв інформації, які мали бути досліджені під час інвентаризації.
Довідково:
ДП “Електронмаш” створене на базі заводу електронних обчислювальних та керуючих машин 1965 року і спеціалізується на постачанні комплектуючих та готової обчислювальної техніки та електронної продукції. ДП “Електронмаш” випускає, зокрема, прилади живлення бортових електромереж міського транспорту: тролейбусів, трамваїв, вагонів метрополітену та пасажирських вагонів залізниці, а також побутові лічильники природного газу, контрольно-касові апарати для підприємств торгівлі, громадського харчування та сфери послуг. Продукція держпідприємства включає електронне обладнання для керування вітровими електричними установками потужністю 100 кВт (ВЕУ USW 56-100) та 600 кВт (ВЕУ Т 600-48).
ДП “Електронмаш” переданий до сфери управління Мінекономрозвитку у 2014 році зі сфери управління Міністерства промислової політики.
ДП “Електронмаш” включене до групи підприємств, які підлягають приватизації.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |