Україна і Японія продовжать співпрацю в сферах фінансової підтримки, гуманітарного розмінування, розвитку малого і середнього бізнесу, залучення японських інвестицій, а також відновлення нашої країни від наслідків війни з рф. Про це йшлося під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко із заступником міністра фінансів з міжнародних справ Японії Кандою Масато.
«Ми цінуємо фінансову підтримку, яку Японія надає Україні. Вона є дуже важливою для підтримки макрофінансової стабільності нашої країни. Зараз нам треба посилити підтримку малого та середнього бізнесу, щоб пришвидшити зростання економіки та створення нових робочих місць. В першу чергу ми хочемо розвивати українську промисловість відповідно до принципів, які свого часу використовувала Японія для післявоєнного відновлення. Одним із пріоритетів нашої співпраці мають стати зміцнення кооперації між українськими виробниками та японськими компаніями-партнерами», - наголосила Юлія Свириденко.
За її словами, Україна зараз потребує підтримки з боку партнерів грантових програм малого та середнього бізнесу та для переробних підприємств. Це має стимулювати економічну діяльність.
«Я сподіваюся, що Японія зможе надати нам не тільки фінансову підтримку для бюджету, а й для приватного сектору. Адже без доступу до фінансування підприємцям дуже складно розвиватись і створювати нові робочі місця», - продовжила Юлія Свириденко.
Ще одним стимулом для економічного зростання має стати запровадження інструментів страхування воєнних ризиків.
«Ми цінуємо фінансовий внесок Японії до MIGA на 23 мільйони доларів для покриття воєнних ризиків при інвестиціях в Україну. Це дуже важливе повідомлення для міжнародного бізнесу, який хоче працювати в нашій країні. Але для нас важливіше забезпечити таке страхування українських компаній. Це одночасно послужить двом цілям - знизить ризики для ведення бізнесу і допоможе компаніям отримати фінансування в українських банках. З цією метою ми шукаємо проекти та партнерів для збільшення капіталу Українського експортно-кредитного агентства», - додала Юлія Свириденко.
Також вона запросила Японію розглянути можливість профінансувати розширення програми пільгового кредитування нерухомості єОселя. Адже ця програма не тільки задовольняє соціальні потреби людей, а й стимулюватиме будівельну сферу, яка має один з найвищих мультиплікаторів для економіки.
За словами Юлії Свириденко, перед Урядом стоїть завдання повернути більше ніж 5,5 млн українців, які виїхали до Європи під час війни. Для цього треба забезпечити не тільки безпеку громадян у вигляді надійного щита ППО та гуманітарного розмінування територій, але й відновити інфраструктуру та стимулювати створення нових робочіх місць.
Під час зустрічі сторони обговорили можливості фінансування програм адаптації ветеранів, створення індустріальних парків та підготовки проектів Державно-приватного партнерства.
Також Японію запросили долучитись до підготовки концепції Плану економічного зростання України на найближчі 4 роки (Ukraine Facility). Адже цей план має бути погоджений не тільки Європейським Союзом, а й іншими крупними донорами, які готові підтримувати Україну в найближчі роки.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |