Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Світлана Панаіотіді : Скринінг впливу інвестицій на національну безпеку держави є критично важливим
08.07.2020 | 17:34 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді у рамках VI Ukrainian Antitrust Forum розповіла про скринінг іноземних інвестицій в Україну vs антимонопольне регулювання в контексті проекту Закону України «Про порядок здійснення іноземних інвестицій у суб’єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України»

«Скринінг впливу інвестицій на національну безпеку держави є критично важливим. У період трансформації Антимонопольного комітету України і сфери безпеки та оборони має бути сформований системний підхід до здійснення контролю за залученням таких іноземних інвестицій»,- зазначила заступниця.

В Україні наразі не існує спеціального законодавства, яке б регулювало здійснення скринінгу міжнародних інвестицій, які мають стратегічне значення для безпеки держави. Де-факто цю функцію контролю здійснює Антимонопольний комітет України, що є неприроднім стосовно його повноважень.

З метою регулювання цих питань та враховуючи кращі міжнародні практики, Мінекономіки разом із міжнародними партнерами розроблено проект Закону України «Про порядок здійснення іноземних інвестицій у суб’єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України», реалізація якого передбачає:

• впровадження системи оцінювання впливу іноземних інвестицій, що матиме позитивний вплив на захист національних інтересів та безпеки держави;

• запобігання концентрації іноземного капіталу у сферах, що мають стратегічне значення;

• надання компаніям стратегічного значення можливість співпрацювати з інвесторами, які мають бездоганну ділову репутацію;

• забезпечення для іноземних інвесторів прозорого механізму оцінки впливу своїх інвестицій та погодження угод із стратегічно важливими підприємствами.

Прийняття законопроекту дозволить позбавити Антимонопольний комітет України від виконання невластивих на сьогодні йому функцій та сприятиме системному підходу до контролю залучення таких іноземних інвестицій.

Детальніше тут: https://www.facebook.com/1095662757/posts/10221608339653235/?d=n  

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2