Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Степан Кубів: У 2018 році ВВП зросте на 3% за основним сценарієм макропрозгнозу
30.11.2017 | 12:06 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні, 30 листопада Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів виступив на конференції міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, де поінформував про макропрогноз на 2018-2020 роки.

Степан Кубів під час свого виступу наголосив, що Україна здолала кризу після 2014 року і перейшла до етапу стабільності і зростання. У 2017 році ВВП України зріс у І кварталі склало 2,5%, у ІІ-му – на 2,3%, у ІІІ-му – на 2,1% порівняно з відповідними кварталами 2016 року.

"Попри анексію Криму та агресію Росії на Сході України ми змогли зупинити різке падіння економіки. І тепер упевнено кажемо: Україна вийшла з кризи, а її економіка з 2016 року перейшла до етапу стабільності. Наш ВВП сьомий квартал поспіль зростає", - підкреслив Степан Кубів.

Він наголосив, що позитивна динаміка ключового макроекономічного показника свідчить про ефективність обраного Урядом курсу реформ.

"Сьогодні, в умовах збереження макроекономічної стабільності, майже всі види економічної діяльності демонструють зростання. Це відбувається в умовах високого внутрішнього інвестиційного та споживчого, а також пожвавлення зовнішнього попиту", - зазначив Перший віце-прем'єр-міністр України.

Степан Кубів повідомив, що важливим індикатором зростання є відновлення довіри до української економіки з боку економічних агентів, відбувається значне зниження рівня тіньової економіки на 3 в.п. – з 38% від ВВП за підсумком І півріччя 2016 року до 35% у І півріччі 2017 року. А також покращуються інвестиційна привабливість України, підтвердженням чого виступає підвищення кредитних рейтингів провідними агентствами.

"Починаючи з 2013 року Україна покращила свій рейтинг  Doing business на 36 позицій – з 112 місця у 2013 році до 76 місця у 2017 році. Ми перейшли від політики споживання до політики стратегічного розвитку, включаючи можливості розвитку цифрової економіки та індустрії 4.0”, - наголосив Степан Кубів.

Він додав, що забезпечення економічного зростання та цілеспрямовані заходи щодо підвищення соціальних стандартів (зокрема, мінімальної заробітної плати) дозволило суттєво підвищити рівень життя та відповідно купівельну спроможність населення. Поступово покращується й експортна спроможність України у процесі євроінтеграції.

"Уряд продовжить реформи для забезпечення економічного зростання і до кінця 2017 року ми очікуємо позитивні темпи розвитку економіки – зростання ВВП на 1,8%", - наголосив Степан Кубів.

Та додав, що при усіх наявних умовах розвитку, активному проведенні реформ, визначених у Середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду до 2020 року, покращенні зовнішньоекономічної кон’юнктури, інвестиційного та бізнес-клімату ми прогнозується продовження економічного зростання  2018-2020 роках у середньому на 3,5% щорічно, у 2018 році – на 3% за основним сценарієм розвитку, який передбачає найбільш вірогідний розвиток в руслі вже існуючих трендів, та макропоказники якого закладено в бюджетні розрахунки на 2018 рік.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2