Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Ігор Петрашко обговорив актуальні питання співпраці Мінекономіки і Торгово-промислової палати України
09.07.2020 | 13:09 | Прес-служба Мінекономіки.

9 липня Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко взяв участь у засіданні Президії Торгово-промислової палати України у форматі “Діловий сніданок”. Захід пройшов за участі Президента Торгово-промислової палати Геннадія Чижикова, президентів регіональних палат, інших членів Президії ТПП та представників національного бізнесу.

В ході зустрічі Міністр Ігор Петрашко розповів про поточну діяльність міністерства, заходи з підтримки виробників та експортерів в умовах COVID-19, окреслив напрями співпраці у форматі «Мінекономіки-ТПП-бізнес» та відповів на актуальні запитання від представників українського бізнесу.

«Для Мінекономіки важливим є постійний і конструктивний діалог з Торгово-промисловою палатою. Серед важливих спільних завдань наразі - це підтримка нашого виробника шляхом впровадження  локалізації в публічних закупівлях, вдосконалення кредитних програм, розширення експортних можливостей та створення сприятливих умов для нових інвесторів”, - зазначив Ігор Петрашко.

Міністр додав, що забезпечення доступу малому і середньому бізнесу до дешевого фінансування залишається пріоритетом Уряду. Так, за державною програмою «5-7-9» вже видано кредитів на суму 1,1 млрд грн. Крім того, у Верховній раді наразі знаходиться законопроект про портфельні гарантії для кредитів бізнесу, який також розширить можливості Уряду на створення додаткових інструментів для нового кредитування. 

Окрему увагу на зустрічі було приділено питанню локалізації як важливому інструменту підтримки національних виробників. 

“Локалізація - це пріоритет Уряду та Мінекономіки, який ми реалізуємо за кількома напрямками. Це - через законодавчі акти, запропоновані економічним комітетом, і через постанову, яка зараз обговорюється  з профільними організаціями  та міжнародними партнерами. Постанова буде передбачати саме локалізацію як неціновий критерій в системі державних закупівель і буде надавати певні преференції саме виробникам з локалізацією”, - розповів Міністр.

Він наголосив, що даний проект з локалізації не порушує жодних міжнародних угод і директив.

Також Міністр розповів про важливість законопроектів про “інвестиційні няні” та “індустріальні парки”, які дозволять активізувати інвестиційну привабливість України. Крім того, йшлося про перезапуск “ЮкрейнІнвест” та відновлення роботи Експортно-кредитного агентства.

Під час засідання учасники мали можливість озвучити актуальні питання та заручитися підтримкою у їх подальшому обговоренні з метою пошуку оптимальних рішень. 

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2