Міністерство економіки України

Мінекономіки та GIZ допомагають підприємствам ставати більш енергоефективними

Сьогодні, 4 серпня досягнуто домовленість про подальші кроки у рамках проекту з міжнародної технічної допомоги «Консультування підприємств щодо енергоефективності», який впроваджується Мінекономіки та компанією GIZ, яка діє за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Про це розповів заступник Міністра економіки Сергій Теленик за результатами зустрічі сторін у Києві. 

Заступник Міністра вважає проект стратегічним з огляду на його спрямування – ощадливе споживання ресурсів у виробничих галузях: «Енергоефективність підвищує конкурентоспроможність країни. Тому наше спільне із міжнародними партнерами завдання – продемонструвати українським компаніям економічні й технічні переваги політики енергоефективності. Ми високо цінуємо підтримку України Урядом Німеччини і готові поглиблювати цю співпрацю».

У рамках співпраці GIZ та Мінекономіки підвищують рівень обізнаності про енергоефективність та потенціал енергозбереження серед вітчизняних підприємств. Загалом проект просувається за чотирма напрямками: розвиток ринку енергоефективності, інноваційне навчання у цій сфері, запровадження відповідних державних механізмів стимулювання у промисловості та підтримка пілотних проектів.

Довідково 

В межах проекту обрано чотири пріоритетні галузі:  хлібопекарська, молокопереробна, машинобудування та виробництво неметалевих будматеріалів. Передбачена співпраця із сотнею партнерських підприємств задля підвищення енергоефективності. Також 35 місцевих експертів отримали супровід, технічну та консультаційну підтримку у здійсненні 63 енергоаудитів згідно з міжнародним стандартом ISO 50002. Набутий досвід узагальнено у двох посібниках.

Галузеві асоціації та торгово-промислові палати отримують допомогу у створенні та координації навчальних мереж енергоефективності (LEEN). Вже сертифіковано для супроводу мереж 10 модераторів та 10 інженерів-консультантів. Вісім підприємств отримують підтримку у запровадженні систем енергомоніторингу.

За підрахунками, 63 енергоефективні заходи, які  вже впроваджені підприємствами упродовж перших шести місяців 2021 року, заощаджують майже 8 тис. МВт×год/рік та зменшують викиди у атмосферу у еквіваленті понад 2 тис. тонн  CO2. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json