Міністерство економіки України

Нацкомітет з промислового розвитку підбив підсумки року своєї роботу і затвердив пріоритети на наступний

11 жовтня, рівно рік, як був створений  Національний комітет з промислового розвитку почав свою діяльність. На його сьогоднішньому засіданні, де співголовували Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та виконавчий директор Нацкомітету Анатолій Гіршфельд, члени комітету підбили підсумки діяльності за рік.

Національний комітет з промислового розвитку було створено за розпорядженням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Одним з основних завдань комітету стало формування Стратегії розвитку промисловості. Комітет створив чотири робочі групи: “Залізничне машинобудування”, “Сільгоспмашинобудування”, “Авіабудування”, “Фінансове та інвестиційне забезпечення, інновації”, - кожна з яких зробила внесок у покращення ситуації в українській промисловості.

Нацкомітет з промислового розвитку розробив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (Постанова КМУ від 01.03.2017 №130), удосконалив механізм визначення рівня локалізації виробництва техніки і обладнання, розробив декілька проектів постанов Кабміну щодо стимулювання авіагалузі, а також визначив першочергові кроки для розвитку інновацій в Україні.

“У серпні я особисто ініціював скасування ввізного мита на імпортні комплектуючі для літаків, і ми відразу отримали схвальні відгуки від бізнесу. Національний комітет з промислового розвитку існує для того, щоб таких ініціатив було більше, щоб держава напряму могла спілкуватися з українськими виробниками і враховувати їх побажання. Я переконаний, що наступний рік для комітету буде ще продуктивнішим”, - зазначив Степан Кубів.

На засіданні комітет також визначив пріоритети своєї діяльності надалі. До них увійшли стимулювання виробництва продуктів із високою доданою вартістю, збільшення масштабів і стабілізація діючих промислових виробництв. Особливу уваги члени комітету звернули на необхідність створення державних програм вітрової і сонячної енергетики, а також затвердження Програми розвитку авіабудування.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json