Економіка України зберігає позитивну динаміку, зростання ВВП в першому кварталі становило 2,4% - Мінекономрозвитку

Економіка України за оперативними даними першого кварталу поточного року зберігає позитивну динаміку: зростання ВВП за підсумками січня-березня становило 2,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться в повідомленні Державної служби статистики України.

Разом з тим, порівняно з 4 кварталом 2016 року з урахуванням сезонного коригування зафіксовано його незначне падіння – на 0,3%. Як наголошують фахівці  Департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, його ключовою причиною стала транспортна блокада Донбасу: економіка України з 2014 року ще жодного разу не опинялася в так званий «зоні комфорту». Новим випробуванням 2017 року стало припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення залізничними та автомобільними шляхами у межах Донецької та Луганської областей, що позначилося на незначному скороченні, порівняно з 4 кварталом 2016 року, реального ВВП. Проте в цілому новий виклик не зупинив започатковане економічне зростання, реальний ВВП у розрахунку 1 квартал до 1 кварталу 2016 року збільшився на 2,4%.

Причому, за оцінкою Мінекономрозвитку,  зростання збережено завдяки активізації діяльності у сфері послуг попри від’ємну динаміку ключових виробничих сфер – сільського господарства та промисловості.

В цілому, зростання підтримувалось не лише внутрішнім попитом, а й зовнішнім, який після звуження впродовж останніх 5 років отримав позитивний поштовх в умовах сприятливої цінової кон’юнктури на ключових для нашої країни товарних ринках. Підтримкою позитивних процесів в економіці виступало зростання заробітних плат, поступова стабілізація національної валюти (її курсової та цінової складових), продовження процесів реформування економіки та покращення ділових очікувань.

За підсумками року ми очікуємо продовження позитивної динаміки ВВП на  рівні 1,8[±0,2]%.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json