Міністерство економіки України

Уряд затвердив Наглядову раду «Нафтогазу України»

Кабінет Міністрів України затвердив на посади членів Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» шістьох переможців відбору: чотирьох незалежних членів та двох представників держави. Таке рішення було прийняте на засіданні 24 січня 2023 року.

Незалежними членами Наглядової ради стали колишній старший віцепрезидент норвезької компанії Equinor (Statoil) Анфіннсен Тор Мартін, президент та гендиректор Vermilion Energy Маріно Ентоні, Хуквей Річард, який має 33-річний досвід роботи у компанії BP, та професор бізнес-школи INSEAD Людо ван дер Хейден. Також до складу Наглядової ради увійшли двоє представників держави: Ростислав Шурма та Наталя Бойко.

Під час проведення конкурсу саме Міністерство економіки очолило відбір на чотири посади незалежних членів Наглядової ради НАК «Нафтогаз України».

«Це важлива ланка в корпоративному управлінні, якої нам зараз бракує. Сильна Наглядова рада стане поштовхом для залучення нових інвестицій, додаткової підтримки в роботі з міжнародними партнерами. Ми очікуємо, що спеціалісти з компетенціями в антикризовому управлінні, фінансах, видобутку - доповнять ту команду, яка зараз формується і підсилять компанію», - наголосила Перший віцепрем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, Наглядова рада є складовою реформи системи корпоративного управління. Реформа відповідає рекомендаціям ОЕСР з управління державними компаніями та має на меті зменшити ризики політичного втручання в роботу «Нафтогазу України», а також створити сучасні механізми професійного управління компанією в інтересах громадян України.

Перезапуск Наглядової ради має покращити переговорні позиції України з кредиторами. Адже Україна в рамках отриманого 24 листопада 2022 року другого траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою stand by взяла на себе зобов'язання сформувати і забезпечити роботу наглядових рад енергетичних підприємств, в тому числі НАК «Нафтогаз України».

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json