Олександр Романішин обговорив з керівником Державного секретаріату економіки Швейцарії Ервіном Боллінгером пріоритетні напрями двосторонньої співпраці

24 вересня в Берні заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин та Посол України у Швейцарії Артем Рибченко зустрілися з Керівником підрозділу двосторонніх економічних відносин Державного секретаріату економіки Швейцарії Послом Ервіном Боллінгером.

Присутні обговорили позитивну динаміку україно-швейцарської співпраці, адже Швейцарія – одна із пріоритетних торговельно-економічних партнерів України в Європі. Зокрема, у 2019 році торгівля товарами та послугами зросла на 2,7% до 2,6 млрд дол. США. Учасники відзначили потенціал нової Програми співробітництва з Україною на 2020-2023 роки, реалізація якої стартувала у ході нещодавнього візиту Президента Швейцарії в Україну. 

Олександр Романішин прокоментував, що задоволений розвитком політичного діалогу між Швейцарією та Україною, проте потенціал економічної співробітництва не використаний максимально. 

«Хочу виділити пріоритетні напрямки нашої співпраці. Зокрема, ми готові до розширення співробітництва в енергетичній сфері, до реалізації спільних проєктів у сфері професійної освіти та «Розумного міста», обміну технології в галузях фінтех, фарми, медичних технологій та масштабних інфраструктурних і туристичних проєктів в Україні. Та сподіваємося, що Україна буде включена у новий етап програми SIPPO, що підтримує експортний потенціал України», - зазначив заступник Міністра.  

Крім того, Олександр Романішин подякував швейцарській стороні за незмінність політики невизнання анексії Росією Криму та Севастополя і за те, що Швейцарія зберігає запроваджені обмежувальні заходи у відповідь на російську агресію. 

Також на зустрічі було обговорено питання підготовки до Тринадцятого засідання Українсько-швейцарського спільного Комітету з питань економічного співробітництва. 

Довідково: 

Спільна україно-швейцарська комісія – один з основних інструментів розвитку двостороннього економічного співробітництва. 12-те засідання Спільного комітету відбулось 20 червня 2019 р., м. Берн (Швейцарія).

Програма SIPPO – це Швейцарська програма підтримки імпорту, що поєднує імпортерів Швейцарії та Європейського Союзу з надійними постачальниками з 16 країн світу.  

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json