В Україні стартував проєкт «Скажи чесно, ти як?», розроблений за підтримки ВООЗ у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки. У ньому українські зірки та телеведучі відверто розповіли про відчуття та емоції, які переживають через повномасштабне вторгнення росії.
Основна ідея проєкту – формувати культуру піклування про власне ментальне здоров'я. Показати, що говорити про своє внутрішнє зовсім не соромно, навпаки – це має велике значення у боротьбі зі стресом.
«Скажи чесно, ти як?» – ми запитали це в українських зірок та телеведучих перед Всесвітнім днем ментального здоров’я. І почули щирі історії, які показують: говорити відверто про свої емоції – те, що нам зараз потрібно, аби долати стрес. Сповідаюся, цей проєкт надихне вас. Можливо, додасть впевненості: усе, що я відчуваю, – нормально, і я з цим впораюсь. Бо коли наші страхи стають видимими, вони уже не мають над нами такої сили. Тоді керуємо ми самі, а не навпаки», – пояснила ідею проєкту його ініціаторка Олена Зеленська.
Про особисті хвилювання, страхи, емоції розповіли телеведучі та артисти:
У кожному ролику разом зі своєю історією зірки діляться швидкими техніками, які допомагають їм справлятися зі стресом. Ці техніки – прості та дієві, кожен зможе використовувати їх у повсякденному житті. Щоб спробувати, переходьте за посиланням.
“Люди - найцінніший і найважливіший ресурс, який має держава. Українці вже продемонстрували усьому світові стійкість та рішучість у боротьбі за Перемогу. Попереду - велика робота задля економічного відновлення та зростання. А психологічне здоров’я - важливий фактор для працездатності українців, відповідно - й для відбудови країни”, - зауважила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Дізнатися більше, як турбуватися про себе та тих, хто поруч, у періоди стресу можна за посиланням.
Довідково
Цей проєкт, спрямований на формування культури піклування про ментальне здоров'я, реалізовано за підтримки ВООЗ у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки. Експертна підтримка проєкту – Центр психічного здоров'я та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України.
Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива першої леді Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів.
Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та міжнародними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).