Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

27
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
IMG_7058b.jpg
Мінекономрозвитку активізувало розробку стандартів, гармонізованих із міжнародними та європейськими
19.07.2013 | 17:00 | Прес-служба Мінекономрозвитку

У 2013 році в Україні планується розробити 226  національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та європейськими. На це у рамках Угоди про фінансування програми «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом», ЄС виділив 11 млн. 207 тис. гривень. Про це розповів Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов під час зустрічі представників Уряду з членами Європейської Бізнес Асоціації.

Програма «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом» розпочалася ще у 2003 році, але особливо процес активізувався в останні роки у зв’язку із підготовкою України до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. 

«Є план підготовки технічних регламентів. Пріоритетні напрямки у сфері гармонізації технічного регулювання найрізноманітніші. У зв’язку з тим, що планується підписання договору про Асоціацію України з ЄС, нам, зрозуміла річ, необхідно семимильними кроками приймати стандарти, гармонізовані з європейськими. Сьогодні 7 тис. 68 стандартів вже приведені у відповідність чи до європейських, чи до міжнародних», - сказав Міністр.

Наприклад, до Мінекономрозвитку звернулися представники Комітету побутової електроніки Європейської Бізнес Асоціації з переліком стандартів, які, на їх думку, треба прийняти у першу чергу. Як зазначив Міністр Ігор Прасолов,  з 38 пунктів цього документу, 21 вже прийнято, 6 включені у план для прийняття у цьому році, а решта знаходяться на обговоренні.

Нагадаємо також, що на сьогодні в Україні ухвалено 42 технічний регламент, розроблений на основі європейських директив, з них впроваджено 29.

 

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json