Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

19
Січня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
4 5 6 7 8 9 10
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Огляд інфляції у березні 2020 року
23.04.2020 | 10:30 | Прес-служба Мінекономіки

Споживча інфляція у березні 2020 року уповільнилася до 2,3% порівняно  з 2,4% у лютому (у річному розрахунку).  Цьому сприяло  збереження впливу від ревальваційної динаміки гривні упродовж 2019 року, достатня пропозиція на продовольчому сегменті споживчого ринку та здешевлення енергоносіїв на світовому ринку.

Водночас, після дефляції у лютому, у березні на споживчому ринку зафіксовано інфляцію. Проте цьогорічна березнева інфляція є найнижчою за останні 6 років – на рівні 0,8% (у розрахунку до попереднього місяця). 

Зростання споживчих цін у березні відбулося виключно під впливом сезонності. Типовим для цього місяця є зростання цін на одяг і взуття та подорожчання плодоовочевої продукції. Вплив ажіотажних настроїв через оголошення пандемії COVID-19 не мав вирішального значення. Так, у березні прискорене зростання цін спостерігалося лише за декількома позиціями: на фармацевтичну продукцію та окремі продовольчі товари, зокрема, крупи, макаронні вироби, лимони тощо. 

За підсумком березня темпи зниження цін у промисловості у річному розрахунку сповільнилися до 4,2% (з 6,8% у лютому 2020 року), у розрахунку до попереднього місяця ціни зросли на 1,8%. Найбільший вплив на загальну цінову динаміку мало збільшення на 5,9% вартості постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

Враховуючи економічну ситуацію, що склалася у світі через пандемію COVID-19, запровадження картину та ведення обмежень (зокрема, логістичних), очікується певне скорочення попиту, що на фоні відсутності дефіциту товарів на споживчому ринку фактично унеможливлює істотне прискорення інфляції.

З повною версією  огляду  інфляції у березні 2020 року можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/2VtgLrp 

 
Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json