Міністерство економіки України

Мінекономіки підтримує залучення інвестицій у космічну галузь, - Михайло Лев

Лев, космос

Сьогодні заступник Міністра економіки України Михайло Лев взяв участь у брифінгу з нагоди першої міжнародної місії на Місяць за участі вітчизняних підприємств, яка відбудеться у 2022 році зусиллями компанії Spacebit (Великобританія), засновником якої є українець Павло Танасюк.

«Особисто для мене космічна галузь є однією з пріоритетних і я вдячний, що за підтримки приватного іноземного бізнесу наші підприємства досягають нових висот. Своєю чергою Мінекономіки готове надати всебічну підтримку інвесторам та сприятиме залученню іноземних інвестицій у високотехнологічні галузі економіки», - зазначив заступник Міністра економіки України Михайло Лев.

Участь у заході також взяли генеральний директор та засновник компанії «Spacebit» Павло Танасюк, голова Економічного комітету ВРУ Дмитро Наталуха та представники бізнесу.

«Одним зі стратегічних завдань Міністерства є трансформація національної економіки з сировинного спрямування на високотехнологічне. Для цього важливим є не лише масштабне залучення інвестицій, але й ефективна державна підтримка вітчизняного бізнесу, яка реалізується, зокрема, через Експортно-кредитне агентство (ЕКА)», - відмітив Михайло Лев.

Так, декілька тижнів тому Мінекономіки завершило збільшення статутного капіталу ЕКА з 200 млн до 2 млрд грн, що дозволить підтримати експортний потенціал вітчизняних підприємств та надати гарантії під кредитування на значні суми. 

«Також невдовзі очікуємо запуск програми компенсації відсотків по кредитам для експортних операцій, що має полегшити доступ для бізнесу до фінансових ресурсів. Сподіваюсь це стане значним поштовхом у розвитку високотехнологічних галузей економіки, у тому числі космічної», - зауважив Михайло Лев.

Довідково:

Британська компанія «Spacebit» у співпраці з американськими партнерами, зокрема «NASA CLPS», здійснить у 2022 році першу місію на Місяць. Технології для здійснення місії «Spacebit» розробляє спільно з Конструкторським бюро «Південне», Науково-виробничим підприємством «Меридіан» ім. Королева, українськими компаніями «Екотест» і «ТітанЕра». Українськими партнерами в цій місії є компанії «Nemiroff» та «DTEK Academy».

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json