Міністерство економіки України

Вперше Мінекономіки використовує не лише практичні, а політичні інструменти співпраці з НАТО

НАТО_Панаіотіді

Так, перебуваючи з робочим візитом в Брюсселі у складі офіційної української делегації на чолі із Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитром Кулебою, 15 січня заступниця Міністра Світлана Панаіотіді взяла участь у засіданні Комісії Україна – НАТО.

Засідання було присвячене обговоренню результатів виконання Річної національної програми  під егідою Комісії Україна-НАТО у 2019 році та перспективних проектів співпраці з НАТО у 2020 році.

«Ми ставимо перед собою амбітні цілі, досягнення яких є непростою справою та потребує часу. У цьому контексті ми сподіваємось на продовження підтримки з боку НАТО у впровадженні системних реформ національної оборонної промисловості.» - зазначила заступниця Міністра за результатами засідання.

Під час зустрічі із високопосадовцями Міжнародного секретаріату НАТО реформування національної оборонної промисловості було одним із ключових питань. Питання економічних аспектів реформування оборонно-промислового комплексу України обговорювалися на зустрічі із заступниками Генерального Секретаря НАТО, з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі, з питань оборонної політики та планування Патріком Тернером, з політичних питань і політики безпеки Беттіною Каденбах, з операцій Джоном Манзою.

Важливо, що під час візиту до штаб квартири НАТО Світлана Панаіотіді інформувала сторону НАТО про заходи, що здійснюються Мінекономіки стосовно формування та реалізації військово-промислової політики, а також про практичні аспекти співпраці з НАТО.

Оскільки для ефективного планування та впровадження реформ необхідно розуміти реальний стан справ у визначеній сфері, Світлана Панаіотіді зазначила, що Україна докладає максимальних зусиль для належного проведення огляду оборонно-промислового комплексу.

«Ми зацікавлені у послідовності співпраці з НАТО й щиро вдячні нашим партнерам за підтримання діалогу з питань розвитку оборонної промисловості України,» - сказала заступниця Міністра.

У контексті сказаного вона окреслила наступні практичні інструменти співпраці з НАТО:

Спільна робоча група Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва;

Конференція Національних директорів з озброєння за напрямом управління життєвим циклом та Промислово-дорадчої групи НАТО.

Серед пріоритетних напрямів співпраці із НАТО у 2020 році Світлана Панаіотіді виокремила:

отримання дорадчої допомоги з питань методології проведення огляду ОПК, у тому числі – щодо аналізу законодавства України на предмет його відповідності стратегічним цілям розвитку оборонної промисловості (Legal Framework Gap Analysis);

організація в штаб-квартирі НАТО низки виставок спроможностей підприємств оборонно-промислового комплексу України;

проведення Семінару для фахівців підприємств національної оборонної промисловості щодо співпраці із Агенцією НАТО з підтримки та постачання (NSPA) та реєстрації підприємств в Каталозі НАТО з виробництва оборонної продукції.

підготовка щорічного Семінару з розвитку оборонної промисловості, який організовуються Мінекономіки спільно зі стороною НАТО.

Так, за результатами робочого візиту Світлани Панаіотіді до штаб-квартири НАТО, для представників національної оборонної промисловості відкриваються нові можливості: робота з натівською системою закупівель та презентація зразків оборонної продукції вітчизняного ОПК на виставках в штаб-квартирі НАТО.

Таким чином, Мінекономіки активно залучає консультативну допомогу НАТО для реформування оборонної промисловості України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json