Міністерство економіки України

єРобота: TTX Ukraine наростила обсяги виробництва військового спорядження

єРобота: TTX Ukraine наростила обсяги виробництва військового спорядження

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів “Власна справа”, за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.

Юрій Русанов — успішний підприємець із Запоріжжя, який до 2022 року займався виробництвом спорядження для мисливців та рибалок.

З початком повномасштабного вторгнення Юрій зрозумів, чим може бути корисний державі. Тоді й почалась історія TTX Ukraine — виробництва військового спорядження, яке було засноване разом з його бізнес-партнером Романом Левицьким.

Перший час виробництво функціонувало на волонтерських засадах. За допомогою доступних матеріалів вони шили амуніцію та роздавали її військовим. З часом, коли постало завдання покупки сировини для подальшого виробництва спорядження, Юрій і його команда розпочали роботу як повноцінне підприємство. Співпрацювали з військовими магазинами, отримуючи замовлення й постачаючи клієнтам необхідні матеріали та фурнітуру.

Протягом 5 місяців з початку війни, вони розробили власний бренд, визначили сильні сторони та ціннісну пропозицію, а також створили вебсайт. 

Грант за програмою «Власна справа» дав Юрію можливість закупити необхідне обладнання та матеріали для виробництва, оскільки на той момент власних коштів було недостатньо. Зараз підприємець активно допомагає військовим, розвиває свій бізнес та створює нові робочі місця для українців. Штат TTX Ukraine поступово збільшився з 4 до 20 осіб.

«Нас надихає результат. У лютому 2023 року ми отримали державне замовлення від Міністерства оборони України - це великий успіх для малого підприємства і важке випробування, з яким ми впорались», — розповідає Юрій.

На цьому Юрій не зупиняється і  продовжує створювати нові цікаві проєкти, один з яких «Patchera» — одяг, який дозволить змінити погляд на моду та дає можливість швидко модифікувати стиль за допомогою змінних наліпок, сприяючи при цьому сталості та зменшенню відходів.

«Живіть не сьогоднішнім днем, мисліть стратегічно наперед. У війну це важко робити, але коли ставиш якісь гіпотези, вони частіше за все спрацьовують. Тому якщо ви бачите свій напрямок розвитку, з грантом рухатись до цілі значно легше», - зазначає Юрій.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики “Зроблено в Україні” та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів ветеранам та другому з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json