Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
єРобота: В Запоріжжі ветеран відкрив капсульний готель
25.05.2024 | 10:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів “Власна справа”, за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.

Олег Касьян — ветеран АТО, який нещодавно відкрив капсульний готель у своєму рідному місті Запоріжжі.

Олег мріяв про власну справу вже кілька років і одним із перших подав заявку на програму «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від Міністерства економіки України.

Чоловік займається підприємницькою діяльністю вже понад три роки й зазначає, що саме це допомогло йому впоратися з психологічними труднощами після війни. Нині його надихає новий проєкт і допомога ветеранам, які теж хочуть відкрити свою справу.

Ідея заснувати капсульний готель у Запоріжжі виникла у підприємця декілька років тому, коли він побачив такий готель у Києві. Побачивши інформацію в Дії про грантові можливості, які держава надає ветеранам, вирішив спробувати. Виявилось, що це було не так складно, все вийшло з першого разу. 

Грант допоміг підприємцю закупити необхідне обладнання для відкриття та запуску бізнесу з нуля.

Готель Олега виконаний у японському стилі, має 22 спальні капсули, які були привезені з Китаю, та кафе. Окрім цього, Олег облаштував зону відпочинку для відвідувачів. Щоб краще зрозуміти потреби своїх майбутніх гостей, він сам проживав у готелі й вів відеощоденник.

Однією з головних складових свого успіху Олег вважає «феномен посттравматичного росту» - це позитивні зміни, що відбуваються з особою після потенційно травматичних подій.

Він зазначає, що після травматичних подій у людей розширюються особисті можливості, життя набуває більшої цінності, відкриваються нові перспективи та відбувається духовний розвиток.

«Коли ти йдеш у правильному напрямку, то все допомагає», - вважає Олег.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики “Зроблено в Україні” та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів ветеранам та другому з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2