Міністерство економіки України

Українські банки вже погодили кредитування на підтримку енергетики  для бізнесу, громадян та муніципалітетів на 4,3 млрд грн , - Юлія Свириденко

Конгрес Місцевих громад

Українські банки збільшують обсяги кредитування підприємців для реалізації проєктів відновлення енергетичної інфраструктури та побудови джерел альтернативної енергетики. Від початку літа двадцять українських банків погодили відповідних позик на суму 4,3 млрд грн. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України.

«Уряд розробив низку інструментів для підтримки енергетики, щоб забезпечити проходження наступного опалювального сезону. Нещодавно ми розширили можливості програми “Доступні кредити 5-7-9” на підтримку енергетичних спроможностей як бізнесу, так і ОСББ та житлово-будівельних кооперативів. Для власників домогосподарств зараз доступна програма безвідсоткових кредитів. Паралельно із державними програмами діють і окремі пропозиції від банків. І ми бачимо, що бізнес все більш активно бере кредити на проєкти альтернативної енергетики та відновлення енергетичної інфраструктури. З 1 червня, згідно з даними опитування НБУ, банки вже погодили 504 заявки на отримання кредитів на суму 4.3 млрд грн», - зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, найбільшу суму кредитів на енергетичні потреби для бізнесу схвалили іноземні банки  - 2.4 млрд грн (114 заявок). 

Загальна сума отриманих заявок на кредитування з початку опитування склала 42 млрд грн (1525 заявки). Найбільшу суму заявок отримано державними банками – 32.7 млрд грн (1144 заявки на кредитування). 

Нагадаємо, що для бізнесу та громадян наразі доступні наступні кредитні інструменти:  

Розширена програма «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційних установок на газу.  Сума пільгового кредиту — до 150 млн гривень, строк кредитування — до 10 років. 

Пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури, яке надають 19 найбільших банків України. Сума кредитів може становити до 25 млн євро. Термін кредиту — до 5–7 років.

Програма «Доступні кредити 5-7-9%» для ОСББ та ЖБК. Сума такого кредиту може складати до 5 млн грн терміном до 5 років під 7% річних. Програма працює у комбінації із програмою «ГрінДІМ». ОСББ та ЖБК в рамках цієї програми зможуть отримати компенсацію до 70% вартості проєкту після його облаштування. 

Пільгове кредитування під 0% для домогосподарств на установку сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок. Сума кредиту — до 480 тис. грн. Термін кредитування — 10 років. 

З деталями можна ознайомитись у владенні.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json