Міністерство економіки України

Офсетна діяльність: координуємо дії, обговорюємо критичні питання, плануємо роботу

Панаіотіді офсет

25 червня 2020 року в Мінекономіки під головуванням заступниці Міністра Світлани Панаіотіді проведено засідання офсетної Комісії при Кабінеті Міністрів України. Таким чином, після майже річної перерви відновлено механізм провадження офсетної діяльності в ході зовнішньоекономічної діяльності українських підприємств оборонної галузі.

Робота Комісії у рамках засідання була сфокусована на пріоритетних напрямах:

- актуалізація поточного стану підготовки офсетних договорів за визначеними зовнішньоекономічними договорами;

- обговорення проблематики та визначення оптимальних шляхів її вирішення.

У засіданні прийняли участь уповноважені представники 15-ти центральних органів виконавчої влади та трьох підприємств, які безпосередньо залучаються до офсетної діяльності.

У вступному слові Світлана Панаіотіді поінформувала учасників засідання про результати роботи за останні два роки, зосередивши увагу на причинах недостатньо ефективного виконання окремих заходів, а також скоординувала щодо перспективи подальшої роботи Комісії.

В ході засідання Комісії були заслухані представники Міноборони та Генерального штабу ЗС України – саме вони наразі є пріоритетними та фактично єдиними державними замовниками за контрактами, які відповідають умовам впровадження офсетів, а також представники оборонних підприємств, які є безпосередніми «гравцями» на етапі укладання офсетних договорів.

«Ми розглядаємо офсетну діяльність як один із ефективних важелів підвищення експортного потенціалу та іміджу оборонних підприємств на світовому ринку озброєнь. Такий вид діяльності для всіх нас – зацікавлених органів державної влади та підприємств – принципова нова практика, яку ми поступово напрацьовуємо, вивчаючи світовий досвід та враховуючи особливості національної економіки у сфері безпеки і оборони», – зазначила Світлана Панаіотіді.

Довідково:

Під «офсетом» розуміється договір, що є супутнім елементом до державного контракту на постачання продукції військового призначення, робіт і послуг та передбачає надання замовникові (офсетному бенефіціару) додаткових економічних вигод у якості:

- постачання іншої продукції (комплектуючі, регламентні);

- сприяння створенню або розширенню виробничих потужностей замовника;

- підготовки персоналу у цій сфері;

- сервісного обслуговування, ремонтно-експлуатаційної бази.

Відповідно до українського законодавства умовою виникнення офсету визначено здійснення закупівлі продукції військового призначення в іноземної юридичної особи-виробника або постачальника такої продукції, робіт і послуг на суму, що перевищує 5 млн євро.

Сьогодні практикою офсетів при реалізації угод у сфері військово-технічного співробітництва користуються близько 150 країн, до яких також входить Україна.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json