Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

05
Березня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 31 1 2 3 4
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Україна і Казахстан окреслили напрямки подальшої співпраці в торговельно - економічній сфері
02.04.2013 | 11:50 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов назвав знаковим наближення показника українсько-казахстанського товарообігу до докризового рівня. Як відомо, 2 квітня відбулось Одинадцяте засідання спільної міждержавної українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва.

«Казахстан для України традиційно є одним з основних торговельних партнерів і займає третє місце за обсягами товарообігу серед країн СНД і восьме місце серед усіх торговельних партнерів України. На 1 січня 2013 казахстанськими резидентами внесено в українську економіку інвестицій на суму 291,5 млн. дол. США», - зазначив у своєму виступі Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

Обсяг українського капіталу, який інвестований в економіку Республіки Казахстан був менший і становив 25 млн. дол.

На заході були окреслені конкретні напрямки подальшої співпраці в торговельно - економічній сфері. Найважливіше завдання Комісії - прийняття спільних заходів щодо збереження і збільшення обсягів українсько-казахстанської торгівлі і розширення економічного співробітництва для забезпечення подальшого зростання показників взаємної торгівлі.

Відповідними міністерствами і відомствами Сторін будуть вживатися спільні заходи щодо підготовки до підписання Плану дій Україна - Казахстан на 2013-2014 роки ("Дорожня карта-4").

Паливно-енергетична галузь, агропромислова, сільськогосподарське машинобудування, створення інфраструктурних об'єктів, транспортна, авіаційна і космічна сфери визначені пріоритетними для розвитку взаємовигідного співробітництва.

До кінця 2013 року запропоновано обмінятися пропозиціями щодо підвищення ефективності торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва.

Закінчуючи свій виступ Міністр економічного розвитку і торгівлі озвучив питання, які викликають стурбованість української сторони: «Нас хвилює два питання. Застосування казахстанської стороною захисних заходів по відношенню до української кондитерської продукції та продовження дії Угоди про регулювання поставок деяких видів сталевих труб українського походження на території Білорусі, Казахстану та Російської Федерації. Ми домовилися провести консультації з цих питань у другому кварталі», - сказав Міністр.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json