Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

09
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Що потрібно знати, якщо ви втратили роботу і хочете отримувати допомогу від держави
07.05.2020 | 16:59 | Прес-служба Мінекономіки

Мінекономіки разом із Державною службою зайнятості продовжує щотижневе інформування щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи. 

 

Питання

Відповідь

Що змінилося в порядку реєстрації безробітних в період карантину?

 Протягом карантину урядом запроваджено  низку законодавчих змін, які значно спростили умови реєстрації  в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період. 

 По-перше, забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, тобто на електронну пошту центру зайнятості або через онлайн-портал державних послуг «Дія». 

 По-друге, підвищено з 650 до 1000 грн мінімальний розмір допомоги по безробіттю на   період карантину та протягом 30 днів після його завершення. 

 По-третє, зареєстрованим у службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням (до карантину звільненим за власним бажанням допомога виплачувалася з 91 дня набуття статусу). 

 По-четверте, роботодавці з малого та середнього бізнесу, які зупинили чи скоротили свою діяльність під час карантину, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю для покриття витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час.

У який період після звільнення з роботи можна зареєструватися в службі зайнятості?

 Чинним законодавством не встановлено граничних термінів реєстрації громадянина в   державній службі зайнятості після звільнення з роботи. Але для того, щоб отримувати   допомогу з урахуванням заробітної плати за останнім місцем роботи, зареєструватися   треба протягом 6 місяців після звільнення.

Як можна зателефонувати на «гарячі лінії» обласних центрів  зайнятості?

 У разі виникнення питань, пов’язаних із наданням послуг з працевлаштування у період   карантину, телефонуйте, будь ласка, за номером «гарячої лінії» вашого регіону.

  Номери телефонів обласних центрів зайнятості за посиланням: https://is.gd/K9Wgv9

  Також ви можете зателефонувати на «гарячу лінію» державної служби зайнятості 0 800   50 99 66

Питання-відповіді за попередні тижні дивіться за посиланням: https://bit.ly/2VTMn8m, https://bit.ly/2yTThTq

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json