Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти однієї з найбагатших осіб рф – олігарха Володимира Потаніна, його оточення та низки активів. Під санкції потрапили також: губернатори рф; члени ради директорів ВАТ "Російські залізниці"; особи, які співпрацювали з окупаційною владою та перебувають у санкційних списках України. Частина із запроваджених санкцій - віддзеркалення обмежень, ухвалених раніше Україною.
«Посилення та віддзеркалення санкцій у дії! Лише нещодавно ми під час низки зустрічей з Координатором санкцій Держдепартаменту США, Послом Джеймсом О’Браєном та із заступником Міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браяном Нельсоном домовились посилити роботу з цього напрямку. І вже є результати. Особи, щодо яких США запровадили санкції, фігурують в рішеннях Ради національної безпеки та оборони, введених в дію Указами Президента Володимира Зеленського 19 жовтня. Тепер санкції проти них введені Сполученими Штатами.
Скоординована робота триватиме. Зокрема, Україна надалі віддзеркалюватиме санкції, ухвалені союзниками на підставі наявної у них інформації. У свою чергу, наші партнери також продовжать відповідну роботу з огляду на санкції, вже введені чи підготовлені Україною», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, яка до того ж є головою санкційної МРГ.
США повідомили про запровадження нових санкцій 15 грудня 2022 року. Під санкції потрапив, зокрема, олігарх Володимир Потанін (фігурує у списку санкцій, введених в дію Указом Президента України №726/2022) та його рідні – дружина та повнолітні діти.
До списку санкцій США внесені активи олігарха:
- Холдингова компанія Інтеррос.
- Публічне акціонерне товариство «Росбанк» (російський комерційний банк, який Потанін придбав на початку цього року).
- Супер’яхта NIRVANA вартістю у сотні мільйонів доларів.
Також санкції введено проти керівництва російської залізниці - голови правління ВАТ "Російські залізниці" Олега Бєлозєрова, Андрія Бєлоусова (який також є першим віцепрем'єр-міністром російської федерації), Дмитра Чернишенка (віцепрем'єр-міністр рф) та ін.
США ввели санкції проти 17 дочірніх компаній Публічного акціонерного товариства «ВТБ Банк», другого за величиною банку Росії.
Під санкції потрапили також особи, призначені окупаційною владою рф на керівні посади на окупованих територіях, як, наприклад Наталія Губарєва, губернатори рф, які теж фігурують в списках санкцій, запроваджених Україною.
Заступник Міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон в своєму коментарі про введення нових санкцій підкреслив, що, запроваджуючи санкції проти додаткових великих російських банків, США продовжує поглиблювати ізоляцію росії від світових ринків.
«Сьогоднішні рішення Сполучених Штатів разом із діями, вжитими нашими міжнародними партнерами, ще більше перешкоджатимуть здатності режиму путіна фінансувати його жахливу війну проти України», - зазначив Браян Нельсон.
Нагадаємо, з початку роботи Міжвідомчої робочої групи з питань санкційної політики під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко запроваджені санкції проти майже 4 500 фізичних та юридичних осіб. МРГ також опрацьовані і рекомендовані до подання на розгляд РНБОУ пропозиції щодо запровадження санкцій ще проти понад 6 000 осіб.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |