Мінекономіки підготувало перший Добровільний національний огляд щодо прогресу України у досягненні Цілей Сталого Розвитку (ЦСР). У документі наведено підсумки першого етапу системної роботи, який охоплює адаптацію ЦСР в Україні, моніторинг та аналіз ключових тенденцій, оцінку ступеня інкорпорації завдань ЦСР у стратегічні та програмні документи України. Огляд надає бачення здобутків та викликів на шляху досягнення кожної із 17 цілей та динаміку їх реалізації. Так, за підсумком 2019 року Україна у цілому досягла прогресу за 15-ма з 17-ти цілей.
Процес підготовки Огляду ЦСР 2020 був інклюзивним, відкритим та інноваційним. Він базувався на широкому колі інформаційних і аналітичних матеріалів та статистичних даних за 2015-2019 роки.
До нього були залучені представники центральних органів виконавчої влади, агентств системи ООН в Україні, Національної академії наук України, наукових інститутів, громадських організацій та бізнесу, насамперед, учасників Глобального договору ООН в Україні. Також Мінекономіки були проведено вебінари з обговорення Огляду ЦСР 2020 за чотирма основними напрямами цілей: економічним, екологічним, соціальним та інституційним. В обговоренні взяли участь понад 200 експертів.
Інноваційність розроблення Огляду ЦСР 2020 грунтується на різних практиках залучення молоді до досягнення ЦСР. Так, наприклад, це участь молоді у науково-обгрунтованому оцінюванні перспектив досягнення ЦСР, у процесах прогнозування та формування пакету довгострокових пріоритетів розвитку та у розрахунках з використанням методології інтегральної оцінки ймовірності досягнення прогресу у розрізі кожної цілі («стріла»). Для цього було реалізовано спільну з ЮНІСЕФ в Україні ініціативу «Синергія знань, досвіду та креативності заради майбутнього», в якій взяли участь студенти, аспіранти та молоді вчені з провідних університетів країни. Вперше молодь змогла долучитися до процесів прийняття управлінських рішень та надати пропозицій щодо нових завдань-акселераторів, що мають суттєво прискорити реалізацію ЦСР в Україні. Значний внесок у підготовку Огляду зробили науковці Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України та експерти ЮНІСЕФ в Україні.
Мінекономіки висловлює щиру подяку усім, хто долучився до розроблення Огляду ЦСР 2020.
Огляд ЦСР 2020 англійською мовою розміщений на веб-сторінці України на веб-сайті Політичного форуму високого рівня зі сталого розвитку за посиланням: https://sustainabledevelopment.un.org/content/documents/26295VNR_2020_Ukraine_Report.pdf. Огляд ЦСР 2020 українською мовою розміщений на веб-сайті Мінекономіки https://bit.ly/2BM67Vf .
Довідково:
Цілі сталого розвитку (ЦСР) — ключові цілі глобального розвитку, що були ухвалені всіма країнами-членами ООН у 2015 році на Саміті ООН зі сталого розвитку. Для досягнення до 2030 року визначено такі цілі: подолання бідності; розвиток сільського господарства; міцне здоров’я; якісна освіта; гендерна рівність; чиста вода; доступна та чиста енергія; гідна праця та економічне зростання; промисловість, інновації та інфраструктура; скорочення нерівності; сталий розвиток міст; відповідальне споживання та виробництво; пом’якшення наслідків зміни клімату; збереження морських ресурсів; захист екосистеми суші; мир, справедливість та сильні інститути; партнерство заради стійкого розвитку.
Мінекономіки підготувало Добровільний національний огляд щодо прогресу України у досягненні Цілей Сталого Розвитку відповідно до доручення Прем’єр-міністра України щодо виконання Указу Президента України від 30.09.2019 №722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року»