Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

19
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
IMG_7635B.jpg
Україна зацікавлена в розвитку економічного співробітництва з Іраком
25.07.2013 | 19:17 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Україна приділяє велику увагу розвитку ефективних торгових відносин з Іраком, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов під час зустрічі з Міністром торгівлі Республіки Ірак Хайраллахом Хасаном Бабекером.

«У нас немає протиріч щодо шляхів і механізмів розвитку наших торговельно-економічних відносин», - підкреслив Міністр.

Він зазначив, що товарообіг між країнами з року в рік збільшується, та за підсумками 2012 року досяг рекордних 872,5 млн. долл.

Ігор Прасолов повідомив, що насамперед іракський ринок цікавий для вітчизняних металургійних підприємств. Так, Україна зацікавлена у розширенні як номенклатурного ряду так і обсягів поставок металопродукції в Ірак.

Крім того, на його думку, має продовжуватись робота з залучення українських компаній сфери машинобудування до реалізації проектів в Іраку. Має що запропонувати іракському ринку і вітчизняна хімічна промисловість.

Також Ігор Прасолов, оцінюючи перспективи розвитку економічних відносин між країнами, відзначив важливість розвитку міжрегіональної співпраці.

«Автономна республіка Крим, адміністрації міст Донецьк, Житомир, Херсон, Київ, Чернігів зацікавлені в поставках продукції різних підприємств до Іраку. - повідомив Міністр, - Ми зацікавлені в тому, щоб наші регіони налагоджували хороші відносини з регіонами Іраку».

Крім того, він підкреслив необхідність поглиблення співпраці країн у сфері стандартизації та повідомив про готовність української сторони підписати відповідну угоду в цьому напрямку.

«Ми готові підписати міжвідомчу угоду про співробітництво у сфері стандартизації, метрології та оцінки відповідності», - зазначив Ігор Прасолов.

У свою чергу Міністр торгівлі Республіки Ірак Хайраллах Хасан Бабекер, повідомив, що зустрічі з представниками української влади та бізнесу, проведені цього тижня, були дуже корисними.

Він зазначив, що в ході цих зустрічей, зокрема, піднімалось питання вступу Іраку до Світової організації торгівлі

«Я б, зі свого боку, був би вдячний за підтримку Україною нас при вступі в цю організацію, - Зараз Ірак веде переговори про вступ до СОТ і я вважаю, що допомога України була б дуже доречною», - підкреслив Міністр торгівлі Іраку.

Також він зазначив, що на сьогодні Ірак готовий вкладати значний обсяг коштів у відновлення економіки.

«З метою відновлення інфраструктури і заводів в Іраку ми буде покладатися на допомогу дружніх країн і однією з таких країн є Україна», - наголосив Хайраллах Хасан Бабекер.

Стосовно можливостей активізації товарообігу між країнами він наголосив, що на сьогодні основний обсяг українських товарів надходить на ринок Іраку через посередників і тому доцільно обговорити можливість прямих поставок товарів.

«Ми б зараз хотіли говорити про безпосереднє співробітництво з іракським ринком, зокрема відкриття філій українських компаній в Іраку, відкриття представництв, перенесення виробничих потужностей до Іраку», - зазначив Міністр торгівлі Іраку.

При цьому він повідомив, що влада Іраку готова надавати різні пільги та преференції українським промисловим компаніям, які виявлять бажання працювати на ринку Іраку.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json