Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

19
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Мінекономрозвитку підготувало законопроект «Про міжнародну технічну допомогу»
26.07.2013 | 18:00 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, з метою законодавчого врегулювання питання отримання і надання Україною технічної допомоги, підготувало проект Закону України «Про міжнародну технічну допомогу».

На сьогодні законодавство України у сфері співробітництва з донорами міжнародної технічної допомоги складається із міжнародних договорів України та ряду нормативно-правових актів, що створюють єдину систему залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги.

Прийняття законопроекту «Про міжнародну технічну допомогу» дозволить якісно удосконалити існуючі процедури планування, залучення допомоги, використання та моніторингу технічної допомоги, яку отримує Україна, а також визначити правові засади надання Україною МТД за кордоном.

За даними посольств і представництв країн-донорів, за підсумками 2012 року Україні фактично було виділено 485,21 млн. дол. США.

Очікуваний обсяг ресурсів МТД, які будуть залучені в 2013 році становить 539,56 млн. дол. США.

Міжнародна технічна допомога надається Україні на безоплатній та безповоротній основі країнами-донорами та міжнародними організаціями з 1992 року практично в усіх сферах економіки та суспільного життя. Співробітництво у цьому напрямку здійснюється з 15 країнами, Європейським Союзом і більш як 20 міжнародними організаціями. Найбільшими донорами для України були і залишаються США і Європейський Союз. Іншими донорами є Канада, ФРН, Нідерланди, Швеція, Швейцарія, Японія, Данія, а також організації системи ООН, Світовий банк, ЄБРР, ОБСЄ, Рада Європи.

З 1996 року здійснено державну реєстрацію понад 2850 проектів технічної допомоги. За всі роки співробітництва донорами виділено приблизно 8,9 млрд. дол. США.

Основні напрямки надання технічної допомоги: підвищення рівня ядерної та радіаційної безпеки, охорона навколишнього середовища, удосконалення регуляторної політики, поліпшення інвестиційного клімату, розвиток підприємництва і конкуренції на внутрішньому ринку, модернізація муніципальної інфраструктури і транспорту, розвиток фінансового ринку, банківського, сільськогосподарського секторів, освіти, науки, культури і туризму, а також громадянського суспільства та місцевого самоврядування, охорона здоров'я та соціальний захист населення, забезпечення верховенства права, боротьба з корупцією, підтримка ЗМІ, регіональний розвиток тощо.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json