Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

27
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Апеляційний суд визнав законними дії Мінекономрозвитку щодо ДП «Електронмаш»
15.07.2019 | 10:11 | Прес-служба Мінекономрозвитку

11 липня 2019 року Північний апеляційний господарський суд відмовив Первинній профспілковій організації державного підприємства «Електронмаш»

у задоволенні апеляційної скарги. Профспілкова організація «Електронмаш» скаржилась на рішення Господарського суду міста Києва, який 11 грудня також визнав дії Мінекономрозвитку щодо держпідприємства правомірними. 

Як відомо, у 2016 році Мінекономрозвитку видало наказ №1621 про збільшення статутного капіталу державного науково-виробничого підприємства «Електронмаш» (сьогодні – ДП «Електронмаш») на суму нерозподіленого прибутку, який, на думку керівництва ДП, належить співробітникам в формі матеріальних активів (понад 64 млн грн).

На думку, первинної профспілкової організації ДП «Електронмаш» близько 60% майна державного підприємства належить трудовому колективу. Таку позицію первинна профспілкова організація пояснює тим, що в 1986 році Рада міністрів СРСР ухвалила постанову про реалізацію «пілотного проекту», в рамках якого прибуток низки експериментальних держпідприємств міг розподілятись між працівниками підприємства з наступним нарахуванням доходів. Первинна профспілкова організація в позовній заяві до Мінекономрозвитку стверджувала, що керівництво ДП «Електроншмаш» частину отриманого прибутку не розподіляло між співробітниками, а інвестувало в основні фонди. 

Водночас, в керівництва ДП «Електронмаш» відсутні будь-які первинні документи, які могли би підтвердити, що кошти, які повинні були бути розподілені між співробітниками, керівництво інвестувало в основні фонди. Також керівництво ДП «Електронмаш» не змогло надати ніяких доказів існування домовленості з трудовим колективом щодо утримання частки заробітної плати для реінвестування. Відтак, в Мінекономрозвитку немає жодних законних підстав вважати, що будь-яка частка майна ДП «Електронмаш» належить третім особам.

Взявши до уваги вище зазначені аргументи, Апеляційний суд підтвердив правомірність рішень та дій Міністерства.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json