Міністерство економіки України

Наше головне завдання - інтегрувати Україну у внутрішній ринок Євросоюзу, не чекаючи вступу до ЄС – Юлія Свириденко

Наше головне завдання - інтегрувати Україну у внутрішній ринок Євросоюзу, не чекаючи вступу до ЄС – Юлія Свириденко

Поки триває підготовка до переговорів про вступ і будуть проходити самі переговори, Україна і ЄС мають використовувати успіхи в адаптації законодавства для ухвалення спільних рішень, що покращують доступ на ринки і забезпечують економічну конвергенцію України та ЄС. Про це заявила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр  економіки України Юлія Свириденко під час спільного засідання Уряду України та Європейської комісії.

«Ми маємо план завершити сагу з промбезвізом і укласти угоду про Доступ українських товарів до ринку ЄС (АСАА). На жаль, війна трохи сповільнила швидкість оціночних місій, але вони будуть здійснені і угода буде укладена.

Механізм роботи над угодою АСАА є моделлю щодо інших сфер, де України має намір інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС. А глибина оцінки відповідності законодавства повністю відповідає вимогам переговорів про вступ до ЄС», - прокоментувала хід двосторонніх перемовин Юлія Свириденко.

За її словами, Україна передала ЄС оновлений звіт про виконання рекомендацій, зроблених на попередніх етапах, а також таблиці відповідності проектів актів, які ще потрібно ухвалити, щодо ринкового нагляду. Також Україна і ЄС добре просунулись в процесі по взаємному відкриттю ринків публічних закупівель. Також до кінця цього року Україна має приєднатись до роумінгу в ЄС.

«Якраз напередодні зустрічі Єврокомісії і Уряду ми узгодили текст рішення про роумінг. Цього року ця сфера буде «пілотом» по повній юридичній інтеграції України у внутрішньо-європейське регулювання.

Загалом поки триває підготовка до вступу України до ЄС, ми маємо інтегруватися в усіх можливих сферах – від митниці та енергетики до безпеки продуктів харчування», - повідомила Юлія Свириденко.

Міністр економіки України відзначила, що ЄС є головним торговим партнером України на сьогодні. Це сталось завдяки рішенню ЄС про застосування автономних торгових заходів у вигляді скасування всіх мит, угоді по автомобільним перевезенням, ефективній реалізації логістичних шляхів солідарності. Для України важливо до кінця 2024 року зберегти безмитне ввезення наших товарів до Євросоюзу.

«Щоб збільшити ефективність торгівлі, Міністерство економіки і DG Trade узгодили оновлений Пріоритетний план заходів з посилення імплементації Угоди про вільну торгівлю. Основний акцент цього плану – інтеграція України у внутрішній ринок ЄС.

План передбачає 29 заходів, які дозволяють завершити існуючі проекти, такі як АСАА, та розпочати роботу над інтеграцією до внутрішнього ринку в усіх придатних для цього сферах, зокрема оновити потрібні додатки до угоди, провести моніторинг відповідності законодавства та схвалити рішення про відкриття ринків. Повторюся, наша мета – інтегруватися у внутрішній ринок ЄС, не чекаючи вступу до ЄС», - заявила Юлія Свириденко.

Уряд буде наполягати на доцільності продовження автономних торгових заходів ЄС, а також дії угоди по автомобільних дозволах. Це потрібно як для підтримки економіки України, так і для підготовки до економічної інтеграції України та ЄС.

Також на спільному засіданні обговорювали майбутній процес економічного та інфраструктурного відновлення України. Сторони дійшли консенсусу, що найбільш ефективним буде залучення приватного капіталу.

«Ключовим для економічного відновлення є активна роль і залученість приватного капіталу. На сьогодні головне питання для приватного бізнесу – страхування воєнних ризиків діяльності в Україні. Ми говоримо про те, що ЄС і держави-члени мають заохочувати національні інституції, які страхують воєнні ризики, збільшувати пропозицію своїх послуг для інвестицій в Україну», - нагадала Юлія Свириденко.

Ще одним питанням для обговорення стала інтеграція трудових ринків України та ЄС.  Адже зараз вже багато українців інтегрувалися до трудових ринків в ЄС і допомагають країнам ЄС долати виклики для своєї економіки.

«Але для України головне – дати українцям можливість якомога скоріше повернутися до України і працювати над нашим економічним добробутом вдома. Утім очевидно, що досвід трудової міграції і до, і під час широкомасштабної війни говорить, що повне взаємне забезпечення свободи руху робочої сили і інтеграція ринку праці – в інтересах і ЄС, і України.

Отже, поки політичні дискусії щодо переговорів про вступ ще тривають, ми працюємо над системною економічною інтеграцією України та ЄС, що є основою усіх інтеграційних процесів на континенті», - резюмувала Юлія Свириденко.

Довідково:

Європейський Союз є головним торговельним партнером України. За результатами 2021 року питома вага торгівлі товарами з ЄС склала 39,6% від загального обсягу торгівлі України. А у січні-листопаді 2022 року цей показник склав 55,5%.

Основу українського експорту до ЄС складають:

  • зернові культури – 15,9%;
  • жири та олії – 10,9%;
  • насіння і плоди олійних рослин – 10,3%;
  • чорні метали – 10,2%;
  • руди, шлаки – 8,9%;
  • електричні машини – 8,5%;
  • деревина і вироби з деревини – 6,0%;
  • енергетичні матеріали – 3,4%.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json