Міністерство економіки України

Мінекономіки та профспілкові організації співпрацюватимуть для реформування трудового законодавства

Працівник в Україні сьогодні недостатньо захищений. Нове трудове законодавство має працювати в інтересах громадян. Всі разом - уряд, профспілки - мають активно співпрацювати, щоб погасити заборгованість по заробітній платі та припинити порушення трудового законодавства в Україні.   

Про це сьогодні йшлося під час зустрічі керівництва Мінекономіки із представниками міжнародних профспілок.

Зустріч відбулася під керівництвом міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, за участі заступниці міністра Юлії Свириденко, міністра соціальної політики Юлії Соколовської, представників Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), Європейської конфедерації профспілок (ЄКП), Пан’європейської регіональної ради (ПЄРР). 

“Ми хочемо, щоб нове законодавство працювали в інтересах громадян. Ми раді, що представниками міжнародних та національних профспілкових організацій підключилися до співпраці. Завдяки вам можна зробити обговорення законопроєкту аполітичним, тобто його не будуть використовувати у політичний цілях перед виборами восени. Ми за ефективний соціальний діалог та справжній захист працівників такими потужними об'єднаннями як профспілки”, - зазначив Тимофій Милованов. 

Наразі Мінекономіки проводить масштабний аудит ринку праці, включаючи питання заборгованості по заробітним платам та виявленням незадекларованої праці. Загальна кількість офіційно працевлаштованих у сферах, де проводилася кампанія Державною службою з питань праці, загалом зросла на 26% у січні цього року. На кожному із ТОП-30 підприємств-боржників діють профспілки. Саме профспілки мали б опікуватися дотриманням права на оплату праці та захищати своїх учасників.  Разом з тим, міністр наголосив, що проєкт закону “Про працю” не ліквідовує профспілки. Вони продовжують свою роботу до прийняття нового закону про діяльність профспілок. 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення зробити комбінований законопроект і доопрацювати вже саме його.

Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок (ЄКП), Генеральний секретар Пан’європейської регіональної ради (ПЄРР), глава місії МКП/ЄКП/ПЄРР Лука Вісентіні (Mr. Luca Visentini) зазначив, що міжнародні профспілки готові долучитися до напрацювання оптимальних рішень в оновленні трудового законодавства в Україні. Крім того, він висловив свою занепокоєність наявністю в Україні проблеми заборгованості по заробітній платі. 

Міжнародні профспілки вітають тристоронню систему переговорів, коли до діалогу долучаються представники роботодавців, працівників і Уряду. Під час зустрічі вони висловили впевненість, що потрібно підсилювати соціальний діалог і готові бути залучені до цього процесу. 

“Ми тут, щоб виявити свою солідарність та дізнатися, чи можемо ми чимось допомогти у той час, коли змінюється трудове законодавство», - Лука Вісентіні.

Він також наголосив, що всі сторони мають бути зацікавленими, щоб вирішити питання заборгованості. Окрім наявності заборгованості, сама заробітна плата в Україні залишається на низькому рівні і є найнижчою серед країн Європи, що також потребує змін на думку представника ЄКП.

Довідково.

На зустрічі були представлені не тільки міжнародні, але і українські профспілки. Серед національних профспілкових організацій - Федерації профспілок України (ФПУ), Конфедерація вільних профспілок України, Національна конфедерації профспілок України, Всеукраїнська профспілка працівників наземного, водного та авіаційного транспорту, Федерації малого та середнього підприємництва України, Об'єднання незалежних профспілок авіапрацівників. 

Проект Закону України «Про працю» № 2708 зареєстрований у ВРУ 28 грудня 2019 року. Наразі Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів взяв законопроект за основу для розгляду та доопрацювання. 


 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json