Міністерство економіки України

G7 для України: Юлія Свириденко обговорила з міністрами “Великої сімки” варіанти подальшої допомоги

Міністр економіки України Юлія Свириденко і Міністром міжнародної торгівлі Канади Мері Інг

У рамках саміту міністрів торгівлі Великої сімки в німецькому Нойгарденберзі українська делегація на чолі з Першим віцепрем'єр-міністром — Міністром економіки України Юлією Свириденко провела низку двосторонніх зустрічей, під час яких було обговорено напрямки подальшої співпраці та порушувались питання посилення допомоги Україні.

«Україна надзвичайно вдячна за економічну підтримку, яку отримала на сьогодні від наших західних друзів. Однак війна триває. Україна потребує подальшої допомоги. Під час двосторонніх зустрічей з міністрами торгівлі G7 ми обговорили як напрямки допомоги, так і конкретні кроки з боку наших закордонних друзів, на які очікує Україна у найближчому майбутньому. Зокрема, йшлося про доступ на ринки на тривалій основі, про створення нових логістичних маршрутів, страхування інвестицій від воєнних і політичних ризиків. Про мікрогранти та іншу допомогу для відновлення економічної активності в Україні. А також обговорювали цілу низку інших важливих для української економіки питань», - зазначила Перший віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України.

Зокрема,  відбулася зустріч з Віце-канцлером Німеччини, Федеральним міністром економіки та захисту клімату ФРН Робертом Габеком. Під час зустрічі очільниця української делегації відзначила надзвичайну важливість фінансової, гуманітарної та військової допомоги, яку надає Німеччина Україні. Та висловила переконання, що зв’язки між двома країнами, зокрема економічні, дедалі посилюватимуться.

На зустрічі були обговорені важливі для України питання щодо продовження терміну скасування мит та квот на українські товари, ухваленого ЄС у травні. Як зазначила українська сторона, такий дружній крок Євросоюзу суттєво посприяв подальшій стабілізації української економіки.

Під час двосторонньої зустрічі з Міністром міжнародної торгівлі, просування експорту, малого бізнесу та економічного розвитку Канади Мері Інг (на фото вище) обговорювалися питання розширення Угоди про вільну торгівлю. Як було зазначено під час зустрічі, документ, який надасть суттєвого поштовху економічним відносинам між країнами, перебуває на остаточному етапі опрацювання.

Канадська сторона висловила зацікавленість в участі в програмах мікрогрантів для українських підприємств, які сьогодні реалізуються в Україні.

Також відбулася зустріч з Міністром економіки, торгівлі та промисловості Японії Яcутосі Нішімурою. Під час зустрічі сторони обговорили питання лібералізації торгівлі та подальшу допомогу, яку Уряд Японії може надати Україні.

Зокрема, йшлося про залучення до страхування японських інвестицій в Україну експортно-кредитного агентства NEXI. Ця пропозиція була сприйнята японською стороною з ентузіазмом. 

Яcутосі Нішімура також підкреслив, що Японія надзвичайно націлена на промоцію українських товарів в регіоні. Зокрема через запрошення української продукції на виставки для популяризації  українських продуктів в Японії і в регіоні в цілому.

 В останній день візиту питання посилення двосторонньої торгівлі українська делегація обговорила із торговим представником США Кетрін Тай. А з Парламентськиим державним секретарем у Федеральному міністерстві економічної співпраці та розвитку Нільсом Анненом - перспективу інвестицій німецького бізнесу в Україну та страхування державою їхніх вкладень від ризиків.

Нагадаємо, питання підтримки української економіки було однією з ключових тем зустрічі міністрів торгівлі G7 в німецькому Нойгарденберзі. Виступаючи під час зустрічі з вітальною промовою, Перший віцепрем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко закликала країни G7 та ЄС надати гарантії на інвестиції західного бізнесу в Україну та надалі посилювати санкції проти держави-агресора.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json