Україна у рамках СОТ оскаржує дискримінаційний та необґрунтований характер торговельних заходів Російської Федерації

14 вересня 2016 року Україна подала вимогу про проведення консультацій з РФ щодо численних обмежень транзитного руху з території України на територію Республіки Казахстан та Киргизької Республіки через територію Російської Федерації (DS512 «Росія – заходи щодо транзитного руху»).

Сьогодні, 10 листопада 2016 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) у рамках Світової організації торгівлі проведено консультації у зазначеній справі. Права та інтереси України були представлені делегацією Мінекономрозвитку, до складу якої входили представники ДФС, Мінінфраструктури та ПАТ «Укрзалізниця», під головуванням заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської. 

З метою проведення конструктивних консультацій українською стороною було завчасно направлено перелік питань до РФ щодо численних обмежень транзитного руху, які на думку України не відповідають СОТ.

Як передбачено угодами СОТ, з метою досягнення взаємоприйнятного рішення українська сторона у підсумку звернулась із закликом до РФ стосовно усунення обмежувальних заходів щодо транзитного руху на першій стадії розгляду суперечки.

Консультації обов’язково є конфіденційними щоб не обмежувати права будь-якої країни-члена СОТ добровільно скасувати обмежувальні заходи на цій стадії врегулювання суперечки.

Сьогодні Україною також направлено вимогу про створення групи експертів в рамках справи «Російська Федерація – заходи щодо імпорту залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання» (WT/DS499), яку Україна ініціювала в листопаді 2015 року. Така вимога була направлена оскільки РФ не було відмінено обмеження, встановлені до продукції походженням з України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json