Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

19
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Мінекономрозвитку продовжує обговорення з бізнесом змін до законодавства про внутрішню торгівлю
29.07.2013 | 12:53 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Міністерство економічного розвитку і торгівлі разом з представниками бізнес-спільноти продовжує обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання внутрішньої торгівлі», повідомив заступник директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко у коментарі телеканалу «Business».

Він наголосив, що зважаючи на досить велику кількість пропозицій та зауважень бізнесу до зазначеного документу, дуже складно передбачити у якому вигляді документ буде подаватися на розгляд Верховної Ради.

Однак, він повідомив, що по окремим нормам все ж вдалося вийти на спільну позицію. Так, законопроект містить важливу для бізнесу норму, яка стосується строків розрахунку за товар.

«Якщо раніше у нас було три норми – 10, 30, 45 днів для розрахунку за продукцію, то зараз пропонується 10 днів для товарів, які швидко псуються, за всі решта, крім підакцизних, - не пізніше ніж 60 днів. При цьому виключена норма, що за реалізацію соціально значущих товарів постачальники товарів мають платити бонуси торгівельній мережі», - зазначив експерт Мінекономрозвитку.

Крім того, за пропозицією бізнесу, в документ включена норма, яка передбачає, що суб’єкт господарювання який має більше 20, так званих, МАФів, або який більше 70% своїх торговельних площ здає в оренду, не може працювати на єдиному податку.

Сергій Литвиненко наголосив, що в обговоренні документу беруть участь об’єднання які представляють як малий, так і великий бізнес

«Добре, що всі верстви визнали, що в галузі торгівлі існують проблеми і ці проблеми потрібно вирішувати», - підкреслив він.

При цьому експерт Міністерства зазначив, що прийняття законопроекту вигідне як бізнесу, який отримає прозорі та зрозумілі правила гри, так і державі, яка отримає додаткові надходження у вигляді податків. Але головне, що прийняття документу підвищить якість обслуговування споживачів.

«Якщо взяти статистичні данні і подивитися, скільки населення витрачає на купівлю товарів і який товарооборот, то можна сказати, що населення десь на 300-350 млрд. грн. витрачає грошей більше, ніж офіційний товарооборот. Тобто якщо прийняти ті норми які ми передбачали, для того щоб повернути ці гроші, і якщо завдяки ним цей товарооборот запрацює хоча б на 20%, то вже до 100 млрд. грн. на рік ми будемо мати збільшення офіційного товарообороту. Це відповідно збільшення податкових надходжень, ну а для населення це покращення обслуговування. Ми намагаємось врахувати інтереси як бізнесу, так і держави, але інтереси споживачів залишаються головними», - підкреслив Сергій Литвиненко.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json