З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Світлана Харченко разом із чоловіком Олександром вже понад 20 років займаються пошиттям одягу та різноманітних головних уборів. Це сімейний бізнес, до якого, також залучені дорослі діти подружжя. Виробництво розташоване у селищі Валки, на Харківщині. Шиють практично всі види одягу, але підприємство спеціалізується на виготовленні чоловічих головних уборів.
Швейний бізнес розпочали у 2001 році доволі спонтанно, не маючи досвіду у швейній справі. Усе від початку задумувалося як бізнес із найманими працівниками. Зараз на виробництві працює близько 15 людей.
«Профільної освіти немає ні в мене, ні в чоловіка. Свого часу ми просто купили приміщення, поставили 4 старенькі швейні машинки, найняли чотирьох працівників і почали шити. Потім побачили, що у нас все виходить і є попит на вироби, придбали дві додаткові машинки і найняли ще двох людей», - каже підприємиця.
Весною цього року Світлана вирішила взяти участь у державній програмі мікрогрантів «Власна справа». Після захисту бізнес-плану та позитивного рішення від центру зайнятості підприємиця отримала кошти на закупівлю обладнання. Вся процедура зайняла приблизно місяць.
«Ми знали, яке обладнання нам потрібне на виробництві ще до гранту. Ми купили лінію для виготовлення бейсболок (кашкетів). Це 4 машинки, які розгладжують, відпарюють, формують козирок і сушать готовий виріб», - пояснює Світлана.
Крім цього, на власні заощаджені кошти придбали ще деяке швейне обладнання. Таким чином вдалося модернізувати значну частину виробництва. У швейний цех додатково взяли ще двох людей.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |