Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

19
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Реалізація Держпрограми активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки переходить у практичну площину
17.07.2013 | 12:18 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Кількість проектів, що реалізуються в рамках Державної програми активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки, продовжує збільшуватись, зазначив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков в рамках програми «Про головне» на Першому національному телеканалі.

Він повідомив, що до проектів на підприємствах ПАТ «Червона Зірка» (м. Кіровоград) та ПрАТ «Донецьксталь» (м. Донецьк), додалися ще кілька важливих проектів в машинобудуванні, енергетиці та соціальній сфері.

Зокрема, в рамках Програми, на підприємстві «Херсонський комбайн», спільно з іноземним інвестором, планується виробництво комбайну української розробки «Скіф», а також малогабаритного комбайну, який стане базовою моделлю нового сімейства комбайнів.

Наступний проект передбачає виробництво широкої лінійки тракторів на підприємстві ПАТ «Ніжинський завод сільськогосподарського машинобудування», які мають скласти гідну конкуренцію китайській техніці, яка на сьогодні домінує у цьому сегменті.

Крім того, за інформацією Євгена Олейнікова, на минулому тижні, в рамках засідання робочої групи, відбулося обговорення проекту, що передбачає спорудження двох додаткових енергоблоків на Дністровський ГЕС. Він підкреслив, що реалізація цього важливого проекту дозволить збільшити виробництво електроенергії, що додасть можливість утриматись від підвищення тарифів.

Також він повідомив, що в рамках Програми розпочався розгляд проектів соціальної спрямованості – Вінницька міська рада представила проекти з реконструкції вулиць та трамвайних шляхів, а також закупівлі нових автобусів і тролейбусів для міста.

«Більшість з названих проектів планується реалізувати за рахунок програми пільгового кредитування, яку зараз здійснюють державні банки. При цьому пільгове означає ані безоплатне, ані з компенсацією ставки з держбюджету. Це означає, що банк працює з мінімальною рентабельністю і надає кредити на довгий строк, для того щоб дати можливість економічно зацікавленим підприємствам проводити розширення та модернізацію виробництва, для того щоб випускати продукцію, яка буде користуватися попитом», - відмітив Євген Олейніков.

Він зазначив, що Державна програми активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки перейшла в практичну площину, відповідно до реалізації кожного проекту необхідно підходити з особливою уважністю.

«Для того щоб програма запрацювала на повну потужність, потрібно щоб в неї повірили. Для того щоб в неї повірили - мають з’явитись перші проекти, які реалізуються, і ті, хто їх реалізовує, зможуть сказати: «так, ми з ними працюємо, нам зручно, нам це подобається». Такий приклад - це найкраще для залучення нових гравців у цю систему», - говорить Євген Олейніков.

Він підкреслив, що Програма вже отримала певне визнання серед бізнесу, свідченням чого є постійне збільшення кількості звернень підприємців.

Так, за його словами, на розгляді в банках знаходяться вже більше 100 проектів.

Також Євген Олейніков наголосив, що реалізація Державної програми активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки відбувається під постійним контролем керівництва держави.

«Сьогодні ця програма постійно на контролі. Керівники держави розуміють, що це не те питання, від якого можна формально відписатись», - говорить він.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json