Міністерство економіки України

Запуск роботи Експортно-кредитного агентства у 2018 році - серед пріоритетів Мінекономрозвитку

30 січня, під час круглого столу за участі народних депутатів, представників державних органів та бізнесу заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська заявила, що запуск роботи Експортно-кредитного агентства (ЕКА) у 2018 - серед пріоритетів Мінекономрозвитку.

У ході виступу вона повідомила про кроки, які були зроблені Міністерством для створення ЕКА. Так, відповідно до положень чинного Закону розроблено проекти установчих документів. У лютому планується їхнє затвердження Урядом. Також Мінекономрозвитку розроблено проект постанови Кабміну про затвердження правил діяльності ЕКА. Окрім того, Україна долучається до основних міждержавних механізмів та структур у цій сфері. Зокрема, завершено 2-й етап приєднання до Рамкової Домовленості з офіційно підтримуваних експортних кредитів 1978 року.

Наталія Микольська також розповіла про постійний діалог, який триває з цього приводу з експертами, народними депутатами, представниками інших державних органів. Так, нещодавно були проведені відповідні робочі зустрічі під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Як зазначила Торговий представник України, Міністерство виконує свою роботу і через відсутність коштів у держбюджеті, основна увага протягом року була приділена закладенню міцного фундаменту для майбутньої установи. “Завдяки цьому на стадії реєстрації юридичної особи і її запуску не буде прогалин, що можуть вплинути на її подальше ефективне функціонування”, - зазначила вона.

За її словами, з огляду на процедури створення акціонерних товариств, завершення юридичної частини створення ЕКА очікується протягом найближчих 4-х місяців. Далі розпочнеться робота над запуском його продуктів, а також відбір відповідних кваліфікованих фахівців.

Наталія Микольська нагадала, що, як Уряд, так і Парламент, несуть спільну відповідальність за створення ЕКА. Адже на момент прийняття чинного закону в бюджеті не було закладено на це необхідних коштів. Кошти з'явилися цього року, зокрема, 200 млн грн із необхідних 346 млн грн на створення установи.

“Починаємо запуск із цим ресурсом, бо це життєво-необхідно. Але дуже важливо і ми сподіваємося, що після створення та запуску ЕКА, розмір його фінансування буде збільшено до мінімального, який був передбачений у первинному запиті. Ми рухаємось за планом і маємо об’єднати зусилля, щоб Експортно-кредитне агентство було ефективним і працювало в інтересах українських експортерів та всієї держави, бо експорт - це двигун економіки”, - зазначила Торговий представник України під час дискусії.

Вона також підкреслила, що важливо, щоб ЕКА було ефективною інституцією з прозорими процесами і корпоративним управлінням, діяльність якої відповідає міжнародним стандартам і практикам, ефективно використовувало наявні ресурси, надавало послуги, які потрібні експортерам та ці послуги мали дуже високий ступінь проникнення.

Для цього, за її словами, необхідно внести зміни в чинний Закон України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту».

Вони стосуються, передусім, вдосконалення корпоративного управління та розширення переліку видів господарської діяльності, що підтримуються ЕКА. “Воно має працювати для усіх секторів, що виробляють та експортують товари і послуги з високою доданою вартістю”, - підсумувала Наталія Микольська, зазначаючи, що внесення змін до Закону не є перешкодою для юридичної реєстрації і запуску ЕКА. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json