Міністерство економіки України

Національний енергетичний і кліматичний план України має стати частиною повоєнного відновлення країни, - Юлія Свириденко

Кліматичний і енергетичний план

Україна та ЄС почали обговорення Національного енергетичного і кліматичного плану (NECP), який необхідно буде реалізувати для інтеграції нашої країни до ЄС. Про це йшла мова під час онлайн-зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко із директором Секретаріату енергетичного співтовариства Артуром Лорковським.

«Кабінет Міністрів нещодавно прийняв нову Енергетичну стратегію України до 2050 року, яка враховує існуючі кращі практики. Міністерство енергетики України із залученням міжнародних експертів підготувало проект Національного енергетично-кліматичного плану України до 2030 року. Зараз доопрацьовується План дій післявоєнної відбудови та розвитку України на виконання Енергетичної стратегії до 2050 року. Ми впевнені, що Національний енергетичний і кліматичний план України має стати частиною повоєнного відновлення країни», - заявила Юлія Свириденко.

За її словами, енергетика є ключовою для кліматичної трансформації України. Однак Національний енергетичний і кліматичний план матиме вплив не тільки на енергетичну галузь. Це вплине на всю економіку.

«Пропоную перші онлайн-зустрічі на рівні експертів провести ще до зустрічей координаційної групи G7 + Ukraine, яка має пройти в Лондоні у червні. На цій зустрічі ми синхронізуємо наш процес із зовнішніми партнерами», - додала Юлія Свириденко.

Наостанок вона підкреслила, що кліматична нейтральність і зелений перехід є основними принципами відновлення України.

«Буде добре, якщо Національний енергетичний і кліматичний план буде доповнювати плани відновлення, економічну стратегію та оцінку потреб відновлення», - резюмувала Юлія Свириденко.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json