Міністерство економіки України

Реформування ОПК: Мінекономіки зібрало стейкхолдерів для обговорення кроків здійснення реформи корпоративного управління Державного концерну «Укроборонпром»

Реформування ОПК: Мінекономіки зібрало стейкхолдерів для обговорення кроків здійснення реформи корпоративного управління Державного концерну «Укроборонпром».

Сьогодні в Мінекономіки відбулася нарада з ключовими стейкхолдерами оголошеної Президентом України програми реформування національного оборонно-промислового комплексу.

У нараді взяли участь представники Верховної Ради України, Апарату Ради національної безпеки та оборони України, Мінекономіки, Міноборони, МЗС України, МВС України, ДК «Укроборонпром», Організації економічного співробітництва і розвитку, НАКО, Аудиторсько-консалтингової компанії «Ernst and Young».

На захід також прибули представники посольства Франції в Україні на чолі з Надзвичайним Повноважним Послом Франції в Україні Його Високоповажність Пан Етьєн де Понсен.

На початку зустрічі Світлана Панаіотіді зазначила, що проведення реформування оборонно-промислового комплексу є важливим завданням, що дозволить інтегрувати український ОПК у світовий високотехнологічний ринок. У питанні реформування ОПК важливу допомогу Україні надає Франція.

Надзвичайний Повноважний Посол Франції в Україні Його Високоповажність Пан Етьєн де Понсен звернув увагу на три напрямки підтримки України: відстоювання суверенітету України, дотримання мирних домовленостей на сході України, допомога в реформуванні управління державними компаніями, зокрема ДК «Укроборонпром».

В ході зустрічі представники Аудиторсько-консалтингової компанії «Ernst and Young» презентували модель корпоративного управління ДК «Укроборонпром», яку розроблено за результатами проведеного аудиту.

Учасники наради обговорили основні кроки щодо впровадження корпоративної моделі управління на державних підприємствах національного оборонно-промислового комплексу і можливості міжнародної співпраці в залученні інвестицій.

«Питання трансформації Концерну передбачено діючою Стратегією  розвитку оборонно-промислового комплексу України на період до 2028 року, затвердженої Урядом у 2018 році. Зокрема проведення корпоратизації та практичного впровадження моделі вертикально-інтегрованих структур за кластерами», - відзначила Заступниця Міністра Світлана Панаіотіді.

Світлана Панаіотіді підкреслила, що корпоратизація Концерну має бути проведена відповідно до стандартів ОЕСР, які передбачають розмежування функції держави з формування політики і функцію управління.

Корпоратизація повинна надати можливість для інвестицій з метою розвитку вітчизняного ОПК, встановлення прозорих правил управління, зміцнення обороноздатності нашої держави і зменшення ризиків втрати потужностей та технологій.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json