Міністерство економіки України

ДУ “Професійні закупівлі” виконує свої обов'язки у рамках закону і готове до співпраці з Державним бюро розслідувань

Централізована закупівельна організація ДУ “Професійні закупівлі” напряму підпорядковується Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, і при проведенні закупівель дотримується правил прозорості, неупередженості та законності. 

З квітня 2020 року ДУ “Професійні закупівлі” на доручення Міністерства соціальної політики займається організацією закупівлі пакунків малюка на суму 1,2 млрд грн. У процесі закупівлі організація випередила строки, передбачені законодавством України, та виявила змову представників бізнесу на торгах. При цьому закупівля пакунків малюка ще не завершена, тож перерахування коштів будь-якому з учасників не відбулося. 

Водночас 15 червня троє працівників ДУ “Професійні закупівлі” отримали повістки на допит у Державне бюро розслідувань. Предмет обговорення — закупівля пакунків малюка. Згідно з повісткою до ДУ “Професійні закупівлі”, Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за статтями 191 (ч 5) та 364 (ч 2). У частині 5 статті 191 йдеться про привласнення, розтрату майна або заволодіння чужим майном. 

ДУ “Професійні закупівлі” готове до співпраці зі слідством та надасть всю необхідну інформацію. 

Основні факти про закупівлю пакунків малюка

3 березня 2020 року постановою № 172 Кабінет Міністрів України делегував проведення закупівлі пакунків малюка централізованій закупівельній організації ДУ “Професійні закупівлі”. Договір про передачу цієї закупівлі Мінсоцполітики уклало 11 березня, а всю інформацію, без якої ЦЗО не могла б оголосити тендер, Мінсоц надав через місяць — 10 квітня. 

Відповідно до п. 27 постанови Кабміну № 1216 від 27 грудня 2018 року, ЦЗО має розпочати проведення тендеру в інтересах замовника протягом 20 робочих днів з дня надходження від нього інформації, необхідної для проведення тендеру.

Але вже за два робочі дні після передачі інформації Мінсоцполітики, 14 квітня, ДУ оголосила тендер. 

Після оголошення закупівлі за процедурою рамкової угоди, якою керується ДУ “Професійні закупівлі”, Закон “Про публічні закупівлі” дає учасникам один місяць для підготовки своїх пропозицій. Таким чином, 14 травня ЦЗО отримала всі пропозиції учасників.

У закупівлі взяло участь 13 представників бізнесу. Пропозиція кожного містила близько 500 сторінок. Законом також визначається, що розгляд пропозицій для такого типу торгів може тривати до 20 робочих днів — тобто до 11 червня 2020 року.

Натомість вже 5 червня всі пропозиції учасників були розглянуті. За результатами розгляду пропозицій ЦЗО відібрала 4 учасників, які будуть допущені до аукціону. Таким чином, ДУ “Професійні закупівлі” весь час йшла з випередженням строків, передбачених законом. 

Зазначимо також, що під час розгляду пропозицій, ЦЗО виявила ознаки змови шести учасників закупівлі. Усі факти можливої змови ДУ “Професійні закупівлі” передала в Антимонопольний комітет України на розгляд. Водночас пропозиції цих компаній були відхилені через невідповідність їхніх пропозицій вимогам тендеру

Наразі закупівля пакунків малюка оскаржується в Антимонопольному комітеті України через відхилення кількох учасників. Причини відхилення усіх учасників закупівлі описані у протоколі розгляду пропозицій. Відхилення учасників відбулося виключно згідно з нормами Закону “Про публічні закупівлі”. 

Щодо провадження ДБР

Відповідно до вищевикладеного, закупівля пакунків малюка на суму 1,2 млрд грн ще триває і може бути закінчена вже 17 липня. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json