Мінекономрозвитку активно працює над створенням в Україні сприятливого бізнес-клімату

27 травня відбулася прес-конференція Міністра економічного розвитку і торгівлі Ігоря Прасолова.

 

Серед основних результатів, отриманих Міністерством з початку року, Міністр відмітив затвердження Плану заходів з підвищення показників України в рейтингу «Doing business».

 

У напрямку реформування системи надання адміністративних послуг:

- затверджено порядки ведення Єдиного порталу та Реєстру адміністративних послуг; Примірне положення про центр надання адмінпослуг; вимоги до технологічної картки адміністративної послуги;

- затверджено порядок та умови надання субвенції місцевим бюджетам на фінансування заходів, пов'язаних із створенням центрів надання адміністративних послуг;

- проведено моніторинг створення центрів, створено 115 центрів надання адміністративних послуг;

- підготовлено проект постанови Уряду про затвердження переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаватимуться через центри та два законопроекти по цьому питанню.

 

Ігор Прасолов повідомив, що з метою зменшення тиску на бізнес, в тому числі шляхом упорядкування контрольно-наглядових функцій держави, спрощення дозвільних процедур, подальшого скорочення видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, до Верховної Ради вже направлено 5 законопроектів і ще 2 планується внести після їх схвалення Урядом.

 

Крім того, у Верховній Раді зареєстровано 2 законопроекти, розроблені Мінекономрозвитку, які спрямовані на забезпечення захисту прав інвесторів і стимулювання залучення інвестицій. Актами Уряду врегульовані питання реєстрації іноземних інвестицій, індустріальних парків.

 

Також за інформацією Міністра, Кабінетом Міністрів затверджено Проект Закону про стимулювання у пріоритетних галузях, з метою створення нових робочих місць, готується до подання Постанова Уряду про відбір інвестиційних проектів. Найближчим часом Кабінетом Міністрів будуть затверджені умови надання у 2013 році державних гарантій.

 

Він нагадав, що на засіданні Уряду 22 травня затверджено перелік інвестиційних програм (проектів), які фінансуватимуться у 2013 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку на загальну суму 684,2 млн. грн.

 

«Ми продовжуємо проведення прагматичної, заснованої на національних інтересах, політики розвитку торговельно-економічних відносин з іншими країнами та об'єднаннями», - підкреслив Ігор Прасолов.

 

Міністр повідомив, що на сьогодні завершена звірка та внесені всі технічні виправлення, що стосуються компетенції Мінекономрозвитку, до тексту Угоди про асоціацію з ЄС.

Розроблені проекти документів, спрямовані на імплементацію Угоди:

- проект Указу Президента України «Про національну систему координації діяльності з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС»;

- проект постанови Уряду «Про затвердження Програми імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» (включає план заходів з реалізації Програми - близько 500 позицій).

 

«Ми значно активізували діалог з нашими партнерами в рамках двосторонніх комісій з торговельно-економічного співробітництва. Працюємо над початком неформального діалогу з ЄС з питань ведення бізнесу. Розробляємо концепцію системи державної підтримки експорту», - повідомив Ігор Прасолов.

 

На думку Міністра, виконання всіх поставлених перед Мінекономрозвитку завдань дозволить закласти необхідну основу забезпечення високих темпів економічного зростання і зростання добробуту населення, надасть реальний імпульс розвитку бізнесу та притоку інвестицій, сприятиме зміцненню довіри населення до влади.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json