Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

27
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
IMG_2184 nov 2604.JPG
Сучасний ринок деривативів сприятиме лідерству України на світовому ринку аграрної продукції
26.04.2013 | 16:49 | Прес-служба Мінекономрозвитку

26 квітня  2013 р Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов взяв участь у науково-практичній конференції «Розробка похідних інструментів для ринків сільськогосподарської продукції»

«Проведення конференції є знаковою подією для розширення міжнародної співпраці та обміну досвідом у сфері  формування ефективного ринку деривативів в Україні», - наголосив у вступному слові Міністр.

Він нагадав присутнім, що Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013—2014 роки передбачено проведення реформ фінансового сектору, які спрямовані на забезпечення стабільності та підвищення рівня капіталізації фінансової системи, відновлення кредитування економіки з одночасним зниженням рівня ризиків фінансової системи.

На конференції було зазначено, що Україна посідає у світі гідне місце серед провідних ринків сільськогосподарської продукції, але далеко не весь її потенціал використано повністю. Важливу роль у посиленні позицій нашої країни на світовому аграрному ринку відіграватимуть похідні фінансові інструменти (деривативи). Адже поки Україна залишається єдиною з крупних виробників аграрної продукції, де не функціонують сучасні ринки деривативів. 

«Прийняття базового закону щодо ринку деривативів, який врегульовуватиме основні принципи відносин у сфері їх емісії та обігу, повинно стати передумовою та імпульсом для формування і розвитку в Україні ефективного ринку похідних інструментів відповідно до світових стандартів. Сучасні ринки деривативів підвищують темпи продуктивності, сприяють надходженню інвестицій, зростанню доходів та валютних надходжень до бюджету. Разом з тим, зниження ризиків фінансової системи є одним із завдань Президента України, визначених у Національному плані дій на 2013 рік», - сказав Ігор Прасолов.

На сьогодні Україна є найбільшим експортером соняшникової олії у світі, посідає четверте місце за експортом кукурудзи, п’яте – за експортом пшениці і шосте – за експортом ячменю. Наша країна має усі можливості стати агропромисловою державою до 2020 року, зазначили учасники конференції. Для цього є всі передумови. Передусім, це різноманітна база сільськогосподарських культур, тобто українські виробники реагують на сигнали світових цін. Україна також має географічні переваги – довгу лінію узбережжя (майже 3 тис. км), 3 глибоководні порти, довгий сезон навігації (приміром, з Києва до Чорного моря навігація триває 8 місяців на рік), близькість до країн, на які припадає основний попит (країни Близького Сходу, Західної Європи та Азії),  компактність країни (доставка експортних вантажів залізницею за 1-3 дні), значні обсяги орної землі.

Для досягнення подальшого успіху Україні необхідно закріпити позиції у світі: й надалі виконувати зобов’язання, узяті на себе  при вступі до СОТ, залишатись надійним партнером у сфері експорту.

Серед основних напрямків реформування, що допоможуть ефективніше використовувати аграрний потенціал країни: вдосконалення практики господарювання (застосування більш якісного посівного матеріалу, ефективнішого сільськогосподарського обладнання і техніки, більш активне використання додаткових ресурсів), подальший розвиток інфраструктури, сучасна організація ринку, розвиток ринку деривативів. У результаті  в Україні зростатимуть обсяги виробництва та покращуватиметься якість продукції, збільшаться вкладення в інфраструктуру та біотехнології, зростатимуть валютні резерви. А в цілому Україна закріпить свої позиції серед лідерів на світовому аграрному  ринку.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json