Міністерство економіки України

Завершилась 12-та Конференція міністрів світової організації торгівлі у Женеві: основні підсумки

З 12 по 17 червня 2022 року у м. Женева, Швейцарська Конфедерація, відбулась 12-та Конференція міністрів СОТ, активну участь у якій взяла делегація України під головуванням заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Т. А. Качки. 

Під час Конференції міністри членів СОТ провели дискусії і переговори з основних питань порядку денного, зокрема, у рамках тематичних сесій, присвячених реагуванню СОТ на пандемію, продовольчій кризі, реформуванню торгівлі у сфері сільського господарства, субсидуванню у галузі рибальства, електронній комерції, а також реформуванню СОТ.

Делегація України в рамках Конференції представила принципову позицію щодо важливих для нашої країни питань, а саме:

  • необхідності консолідації зусиль міжнародної торговельної спільноти для припинення триваючої військової агресії рф проти України; 
  • пошуку консенсусу міністрами членів СОТ щодо питань, орієнтованих на майбутнє і розвиток;
  • пріоритетності розгляду питань сільського господарства для України та підтримки реформ у цій сфері, спрямованих на встановлення справедливої глобальної торговельної системи;
  • загрози російської військової агресії в Україні продовольчій безпеці світу;
  • необхідності досягнення спільної мети щодо забезпечення доступності, збільшення обсягів виробництва і постачання вакцин, необхідних для боротьби з пандемією COVID-19;
  • підтримки завершення роботи над угодою про скасування (обмеження) субсидій у галузі рибальства;
  • підтримки ініціатив, спрямованих на покращення роботи органів СОТ, та реформування організаці.

Також делегація України провела двосторонні зустрічі з низкою делегацій членів СОТ, зокрема Австралії, Великої Британії, ЄС, ЄАВТ, Канади, Сінгапуру, США, Японії. У ході зустрічей сторони окреслили пріоритетні напрями подальшої співпраці у рамках СОТ, обговорили актуальні питання і перспективи торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва. Українська делегація запросила міжнародних партнерів приєднатися до повоєнної відбудови економіки України у рамках ініціативи United24, започаткованої Президентом України В. О. Зеленським.

На зустрічах із представниками Данії, Нідерландів, Німеччини, Чехії та Швеції представники України закликали підтримати рішення надання нашій країні статусу кандидата на членство в ЄС та почати відповідні переговори про вступ.

Під час зустрічі з Міністром торгівлі Великої Британії глава делегації України приділив увагу перспективам розвитку двосторонньої торгівлі, зокрема – укладання договору про цифрову торгівлю. Обговорення питань лібералізації торгівлі та цифрової торгівлі стали основним акцентом у ході зустрічі з Міністром торгівлі Сінгапуру. Крім цього, делегація Сінгапуру відзначила готовність цієї країни стати хабом для торгівлі українською продукцією в Азії. 

У фокусі особливої уваги зустрічі з Міністром торгівлі Сенегалу, що головує в Африканському Союзі цього року, були питання продовольчої безпеки і розуміння справжніх причин проблем із продовольством. Україна докладає зусиль для забезпечення експорту продовольчих товарів до країн Африки.

У рамках зустрічі з державами-членами ЄАВТ українська делегація порушила питання оновлення Угоди про вільну торгівлю та скасування ввізних мит на товари походженням з України з метою підтримки українських виробників строком на 1 рік. Відповідний запит буде розглядатися найближчим часом у рамках інституцій ЄАВТ. При цьому, Міністр закордонних справ Ісландії Тордіс Гільфадоттір поінформувала про прогрес у підготовці рішення з цього питання.

Під час зустрічі з представниками делегації Австралії представники України звернулися із наполегливим проханням включити Україну до списку країн-бенефіціарів Австралійської системи тарифних преференцій, яка надає право компаніям цих країн сплачувати нижчі ввізні мита при ввезенні продукції до Австралії. Крім того, у контексті поглиблення торговельно-економічного співробітництва та збільшення експорту української продукції, українська сторона запропонувала розглянути можливість розпочати переговори щодо укладання Угоди про вільну торгівлю між Україною та Австралією.

У рамках зустрічі з Виконавчою директоркою Міжнародного торговельного центру (МТЦ) Памелою Коук-Хамільтон було досягнуто домовленостей про надання МТЦ підтримки українським мікро-, малим та середнім підприємствам, внутрішньо переміщеним особам, біженцям та репатріантам, а також надання допомоги в облаштуванні прикордонних пунктів пропуску України, зокрема, комплектування та введення в експлуатацію розташованих на них лабораторій.

Також, за ініціативи Генеральної директорки СОТ Др. Нгозі Оконджо-Івеали відбулась коротка робоча зустріч із заступником Міністра економіки України – Торговим представником України Т. А. Качкою, яка була присвячена питанням ефективного функціонування СОТ, досягнення вагомих результатів у ході 12-ої Конференції міністрів та пріоритетів роботи членів організації на період після Конференції.

За результатами 12-ої Конференції міністрів СОТ було прийнято низку документів, з якими можна ознайомитись тут 
Тексти та відео виступів глав делегацій членів СОТ, в тому числі України, під час відкриття 12-ї Конференції міністрів розміщені на офіційному сайті СОТ 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json