Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

27
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Україна має максимально використати свій інвестиційний потенціал
25.06.2013 | 09:41 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Кризові явища у світовій економіці дещо змінили підходи до інвестування, змусивши інвесторів шукати нові напрямки вкладання коштів. Це може допомогти Україні повною мірою реалізувати свій інвестиційний потенціал, зазначив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков у програмі «Відкрита студія» на Першому каналі Українського радіо.

«Під час кризи відбулося руйнування звичної системи інвестування, тобто навіть ті напрямки, які до цього вважались майже стовідсотково захищеними, раптом почали демонструвати проблеми, провали, втрату коштів. Тому сьогодні інвестори активно шукають інші напрямки», - сказав він.

Експерт наголосив, що на сьогодні коштів для інвестування більш ніж достатньо, головна проблема - правильно оцінити ризики плануючи нові вкладення. При цьому в будь-якому випадку інвестор буде вимушений вкладати кошти щоб вони не знецінились.

«Кошти у світі є, тобто питання не у відсутності коштів - питання у готовності інвесторів до ризику. Але ми маємо розуміти, що кошти які просто лежать - втрачають свою цінність. - підкреслив Євген Олейніков.

За його словами, інвестори починають пошук напрямків інвестування в які, дозволить отримати максимальний економічний ефект при мінімальному ризику. В цій ситуації українська влада повинна активізувати діалог з інвестором, донести до нього переваги вкладання коштів в українську економіку, конкурентоспроможність якої постійно зростає.

«Якщо ми подивимось на показники конкурентоспроможності української економіки, то ми побачимо, що останні три роки вони постійно підвищуються за оцінками незалежних експертів, за оцінками Світового банку, тобто це не наша особиста думка - це думка експертів інших держав», - наголосив Євген Олейніков.

Експерт впевнений, що у боротьбі за інвестора Україна має використовувати всі наявні конкурентні переваги, серед яких вигідне географічне розташування та дуже сприятливі умови для розвитку сільського господарства.

«Україна має достатньо можливостей, достатньо напрямків які є цікавими для інвесторів. Більш того, не будемо забувати про те, що окремі, так би мовити, засоби виробництва просто неможливо транспортувати в інші країни і Україна в цьому плані є однією з найбагатших країн світу. Я маю на увазі сільське господарство», - зазначає Євген Олейніков.

На його думку, аграрний сектор може стати локомотивом для інших галузей вітчизняної економіки, зокрема машинобудування та хімічної промисловості, а також буде стимулювати розвиток інфраструктури.

«І вже від держави залежить, чи скористається вона можливістю задовольнити такий інвестиційний попит: попит не кінцевого споживача, а попит виробника, чи зможе вона його задовольнити за рахунок власного виробництва, чи віддасть його іншим державам, які будуть робити пропозицію. Ми якраз максимально налаштовані на те, щоб задовольнити інвестиційний попит за рахунок власного виробництва», - наголосив Євген Олейніков.

За його словами, інвестори стежать за тим, як розвивається Україна, як вона просувається у міжнародних відносинах, чи надходять в країну інвестиції.

«Ми можемо побачити, що за останні три роки постійно зростає обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України. Дуже часто коли кажуть про прямі іноземні інвестиції, говорять, що це з Кіпру наші ж гроші повертаються, але ж вони повертаються в Україну. Тобто вони тут будуть працювати, створювати нові робочі місця або зберігати старі. І це дуже важливо адже наш бізнес готовий працювати в нашій державі», - підкреслив експерт.

Він зазначив, що сьогодні інвестор буде працювати з ким завгодно, якщо буде чітко бачити і розуміти як він вкладе кошти і як він отримає прибуток. Інвестори, як іноземні, так і вітчизняні, повинні розуміти правила гри.

«Завдання держави полягає в тому, щоб ці правила гри сформувати і довести інвестору, що ці правила гри не будуть змінюватись, що їх будуть дотримуватись і інвестор отримає відповідні гарантії. Тому сьогодні Україна намітила ряд заходів, які передбачають зустрічі інвесторів безпосередньо з найвищім керівництвом держави», - говорить Євген Олейніков.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json