Ігор Прасолов: Казахстан для України традиційно є одним з основних торговельних партнерів

2 квітня відбулось Одинадцяте засідання спільної міждержавної українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва.

На минулому, 10-му, засіданні, яке відбулося 22 травня минулого року в Астані, робота Комісії була спрямована на рішення конкретних економічних задач та проектів за всіма напрямками двостороннього українсько - казахстанської співпраці. За рік, що минув з останнього засідання,з 40 пунктів, що містилися у заключному документі - Протоколі – 20 пунктів – виконано, а щодо 18-ти – робота триває.

«На зустрічі експертів, яка відбулася напередодні, відбулось серйозне обговорення цих питань і підготовлені відповідні протокольні рішення», - зазначив у своєму виступі Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов.

Міністр особливо відмітив зростання присутності українських підприємств та компаній на казахстанському ринку минулоріч.

«За 2012 рік понад 60 українських компаній і організацій проводили переговори з казахстанськими партнерами, - сказав Міністр. - Також в минулому році в Республіці Казахстан відкрито 5 представництв відомих українських підприємств».

Ігор Прасолов також нагадав присутнім: «Казахстан для України традиційно є одним з основних торговельних партнерів і займає третє місце за обсягами товарообігу серед країн СНД і восьме місце серед усіх торговельних партнерів України».

За даними Держстату, за підсумками 2012 року товарообіг між Україною та Казахстаном збільшився на 11,9 % і склав 4 млрд. 180 млн. дол. США. Експорт становить 2 млрд. 643 млн. дол. (збільшився на 31%). Це, перш за все, продукція машинобудування (45,1%), металургії (20,1%), продовольчої групи (14,1%) та хімічної промисловості (6,2%). Імпорт склав 1 млрд. 537 млн. дол. (зменшився на 10,6%). В основному в Україну імпортувалася продукція ПЕК (82,1%) та металургії (8,1%).

«Я вважаю знаковим наближення показника українсько-казахстанського товарообігу до докризового рівня», - наголосив Ігор Прасолов.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json