Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
В Україні відбудеться японська торгова місія
23.11.2016 | 11:25 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

До України приїде торгова місія з Японії, а українські аграрії матимуть пільгові умови участі у Foodex Japan 2017. Про це 22 листопада у Токіо, Японія, домовилися представники урядової делегації на чолі з першим віце-прем’єр-міністром - Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим під час зустрічі з Кодзі Йонетані, виконавчим віце-президентом японської організації зовнішньої торгівлі “Джетро”.

Сторони обговорили пріоритетні інвестиційні проекти між українськими та японськими компаніями у агропромисловому комплексі, галузі інфраструктури, інноваційних проектів та високотехнологічних рішень, енергетики та енергоефективності.

“Японські підприємці можуть скористатися вигідними можливостями для експорту продукції, виробленої в Україні. Завдяки вигідному розташуванню України на мапі Європи логістичні можливості є дійсно вигідними, а угоди про вільну торгівлю відкривають доступ до ринків Європи, Північної Америки та ін.”, - наголосила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України.

Вона підкреслила, що чинний Уряд приділяє значну увагу підтримці інвесторів та захисту їх інтересів. Для цього створені та працюють Офіс з просування експорту та Офіс залучення та підтримки інвестицій. Їхня функція - допомогти бізнесу налагодити професійний діалог та взаємовигідну співпрацю з інвесторами.

“Ми прагнемо, щоб японські інвестори могли легко знаходити бізнес-партнерів в Україні, встановлювати продуктивні ділові контакти”, - відзначила Мар’яна Каганяк, Голова офісу з просування експорту при Мінекономрозвитку.

У відповідь Кодзі Йонетані позитивно оцінив підписання Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, а також Угоди між Україною та ЄС. У підсумку зустрічі з “Джайко” представники урядової делегації з України домовилися надавати сприяння та підтримку у організації японської торгової місії до України уже найближчим часом.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева додала, що японська сторона уже найближчим часом зможе ознайомитися із українською аграрною продукцією під час проведення виставки Foodex Japan 2017, яка відбудеться у березні 2017 року. Японія підтвердила, що українські виробники сільгосппродукції матимуть спеціальні (пільгові) умови участі у Foodex Japan 2017.

Після зустрічі з Кодзі Йонетані учасники делегації взяли участь у тематичному круглому столі, де обговорили поглиблення співпраці Україна-Японія у агробізнесі, енергетиці та енергоефективності, питаннях інновацій та розвитку регіональних проектів водокористування і водоочищення.

Від імені японських компаній представники “Джетро” запевнили, що підприємці Японії зацікавлені у інвестиціях в Україну та імпорті українських товарів до Японії. Зокрема, продукції легкої промисловості (спортивні товари, одяг та аксесуари), молочної продукції, продукції для приготування соусів, сокових концентратів, а також обладнання, включаючи лабораторне.

“Це є першим важливим кроком до налагодження ефективної та тісної співпраці та посилення B2B контактів між нашими країнами”, - підкреслила Наталія Микольська.


Довідково

Японська організація зовнішньої торгівлі (JETRO “Джетро”) - це незалежний адміністративний орган під егідою Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії, створений для сприяння розвитку торговельно-економічного співробітництва з іншими країнами світу.

“Джетро” підтримує п’ять пріоритетних галузей: машинобудування, сільське господарство, рибальство та лісництво, текстильна промисловість, дизайн та інформаційні технології.

Організація має 36 регіональних офісів в Японії та 72 офіси у 55 країнах світу.

Закордонні представництва “Джетро” здійснюють збір інформації про місцеві ринки та інвестиційний клімат у країнах перебування та сприяють японським компаніям у реалізації торговельних операцій або відкритті бізнесу за кордоном.

З 2002 р. “Джетро” відправляє бізнес місії до країн, де японський малий та середній бізнес потенційно шукає ділових партнерів.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2