Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

19
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Українських дітей захищатимуть від неякісних іграшок за європейськими стандартами
15.07.2013 | 11:54 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Посилено контроль за безпечністю дитячих іграшок – Кабінет Міністрів України затвердив відповідний Технічний регламент. Це було обумовлено необхідністю приведення Технічного регламенту безпеки іграшок у відповідність до Директиви Європейського Парламенту та Ради. Розробкою документу займалося Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Технічний регламент - документ, що містить вимоги до якості продукції. Таким чином держава страхує свій внутрішній ринок від неякісної продукції, а відповідно, і захищає українського споживача. Технічний регламент – аналог європейських директив, якими встановлюються обов’язкові вимоги до якості продукту. Нова редакція дає можливість використовувати в Україні європейський досвід сучасного технічного регулювання якості продукції в частині оформлення, змісту, форми, заходів: у документі максимально конкретизовані фізичні, хімічні, пожежні та гігієнічні вимоги до іграшок, крім того, передбачений план заходів із застосування Технічного регламенту, строки та відповідальних за їх виконання.

Нагадаємо, що технічні регламенти - сучасна процедура підтвердження оцінки відповідності, яка прийшла на заміну сертифікації, що застосовувались в Україні до рішення щодо адаптації до європейського законодавства.

Сучасна оцінка відповідності стає більш декларативною, має на меті посилити відповідальність виробника, який запускає продукцію в обіг і зменшує адміністративне навантаження на процеси, пов’язані з її введенням. Нова редакція технічного регламенту сприятиме: усуненню технічних бар’єрів в торгівлі; полегшенню співпраці між органами ринкового нагляду в рамках системи обміну інформацією про небезпечну продукцію та запобіганню появі небезпечних іграшок на ринку України.

Тож новий технічний регламент гарантує українським дітям такий самий захист, який є у європейських дітей. Таким чином держава підтвердила свою соціальну відповідальність перед громадянами, крім того зобов’язала дотримуватись вимог і виробників та постачальників.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json