Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Світлана Глущенко: Зміцнення соціального діалогу - необхідна умова для покращення ефективності регулювання ринку праці
24.09.2021 | 15:34 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Сьогодні, 24 вересня, в Мінекономіки відбулась зустріч  заступниці Міністра економіки України Світлани Глущенко з командою оцінювальної місії Проекту Міжнародної організації праці “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні”.

“Розвиток людського капіталу залишається ключовим пріоритетом Уряду. Україна зацікавлена у партнерстві задля вдосконалення механізмів регулювання ринку праці, актуалізації напрямів підготовки фахівців відповідно до перспективних потреб ринку праці, а також зміцнення соціального діалогу та інституту колективних переговорів. Співпраця в рамках Проекту дозволяє налагодити конструктивну взаємодію з усіма соціальними партнерами”, - зазначила Світлана Глущенко .

Так, під час реалізації Проекту вже проведено цілу низку заходів, спрямованих на комплексне вирішення проблем зайнятості та ринку праці. Одним з ключових завдань  є оцінка відповідності законодавства України міжнародним зобов’язанням. Завдяки плідній співпраці з експертами Проекту Мінекономіки підготувало зміни до чинного законодавства у сфері зайнятості населення, спрямовані на імплементацію міжнародних норм та кращих практик.

Ще одне пріоритетне завдання проекту - налагодження соціального діалогу, проведення колективних переговорів та посилення спроможності соціальних партнерів. Наразі  Мінекономіки в рамках тристоронньої робочої групи підготувало законопроект у сфері колективно-договірного регулювання трудових відносин, який також містить низку актуалізованих норм з питань соціального діалогу. 23 вересня 2021 року проект акта обговорено з представниками заінтересованих органів та соціальних партнерів  в рамках тристоронньої робочої групи, утвореної Президією Національної тристоронньої соціально-економічної ради. За результатами зустрічі досягнуто домовленості продовжити консультації для врегулювання низки спірних питань.

Довідково:

Проект МОП “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні” фінансується Міністерством закордонних справ Данії та спрямований на підтримку реформи Державної служби зайнятості України, децентралізації політики зайнятості, розвитку підприємництва, покращення соціального діалогу та посилення ролі соціальних партнерів у ньому. 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2