Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

27
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Рада з торгівлі товарами СОТ обговорила захисні торговельні заходи застосовані Україною
12.07.2013 | 18:39 | Прес-служба Мінекономрозвитку

11 липня 2013 року в Женеві відбулось засідання Ради з торгівлі товарами СОТ, серед питань порядку денного якого розглядались торговельні заходи України, такі як запровадження спеціальних мит на легкові автомобілі, квоти на імпорт коксівного вугілля та наміри щодо перегляду тарифних зобов‘язань.

Під час засідання Ради з торгівлі товарами Члени СОТ обговорювали торговельні заходи України, які викликали в них запитання чи занепокоєння:

-  Запровадження спеціальних мит на імпорт легкових автомобілів - заява Японії

-  Запровадження імпортної квоти на коксівне вугілля – запити ЄС та США

-  Наміри України щодо перегляду тарифних зобов‘язань згідно статті XXVIII ГАТТ1994 – заяви Асоціації держав Південно-Східної Азії (ASEAN); Австралії; Канади, Чилі, Єгипту, ЄС, Гватемали, Гонконгу, Ісландії, Ізраїлю, Японії, Кореї, Мексики, Нової Зеландії, Норвегії, Туреччини та США.

При обговоренні питання запровадження спеціальних мит на імпорт легкових автомобілів, зокрема, заяви Японії щодо непрозорості та необґрунтованості захисних заходів, а також повідомлення Росії щодо намірів призупинити певні поступки, делегація України наголосила на наступному. Рішення застосувати спеціальні мита було результатом ретельного і об'єктивного розслідування проведеного відповідними органами влади в Україні, які зробили висновок, що в наслідок значного збільшення імпорту автомобілів, вітчизняна автомобільна промисловість в Україні перебуває під загрозою нанесення їй серйозної шкоди. Відповідно до положень Угоди СОТ про захисні заходи, у разі виникнення такої загрози, та враховуючи результати розслідування, країнам-членам дозволяється вводити тимчасові захисні заходи, на прозорій і недискримінаційній основі, як це зробила Україна.

Також, згідно з вимогами відповідних правил СОТ, Україна, прагнучи підтримувати суттєво еквівалентний рівень поступок, конструктивно залучала до участі у змістовних консультаціях зацікавлених країн-членів. Україна заявила, що вона готова продовжити ці консультації для того, щоб знайти спільне рішення з цього питання, зважаючи при цьому на  право України вдатися до заходів, що передбачаються правилами СОТ у разі виникнення загрози серйозної шкоди в результаті значного збільшення імпорту.

У зв‘язку із повідомленням Росії щодо наміру призупинити ряд поступок, делегацією України було наголошено на прагненні знайти взаємну домовленість з Росією та іншими зацікавленими країнами-членами, яка передбачатиме компенсацію із найменш негативним впливом на міжнародну торгівлю.

При обговоренні запитів Членів СОТ стосовно запровадження імпортної квоти на коксівне вугілля та обмеження імпорту коксу, делегація України повідомила про лібералізацію заходу щодо імпорту коксу та запровадження квоти обсягом 210 000 тон, яка відповідає традиційним обсягам імпорту, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 3 липня №462.

Відповідаючи на заяви Членів СОТ стосовно намірів України щодо перегляду тарифних зобов‘язань, в яких вони наголошували на непрозорості та нелигітимності заходів України, представник України підкреслив, що стаття XXVIII ГАТТ 1994 є чинною нормою СОТ, яка слугує законним цілям торговельної політики. Будь-яка країна - член СОТ має право посилатися на неї і застосовувати її положення, якщо вважатиме за необхідне з міркувань торговельної політики.

Також було зазначено, що Україна повідомила країни-члени СОТ щодо намірів модифікувати, а не підвищувати, тарифні зобов’язання прозоро та відповідно до положень статті XXVIII ГАТТ 1994.

Підсумовуючи, делегація України висловила тверду впевненість стосовно спроможності системи СОТ задовольняти індивідуальні потреби країн.

 

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json