Міністерство економіки України

Нова модель економіки спрямована на підвищення рівня конкурентоспроможності прикордонних регіонів, — Володимир Гринюк

Перший заступник Міністра економіки України Володимир Гринюк взяв участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, що відбулося на Закарпатті. На засіданні йшлося про підвищення рівня конкурентоспроможності прикордонних регіонів України.

«Активізація транскордонного співробітництва має стати дієвою платформою для залучення інвестицій в Україну для зміни сировинної моделі економіки на сталу високотехнологічну. Перехід до нової моделі економіки можливий лише за умов зміни системи й методів управління», — зазначив Володимир Гринюк.

Під час виступу він зазначив, що суть нової моделі економічного розвитку полягає в поєднанні горизонтальних реформ (дерегуляція, приватизація, корпоративне управління, публічні закупівлі, покращення інвестклімату, цифровізація тощо) з «фокусними» реформами, спрямованими на розвиток пріоритетних галузей, здатних виступити локомотивами стійкого економічного зростання. 

Для цього Мінекономіки визначило 12 видів економічної діяльності у 5 кластерах, пріоритетних для інвестицій: «Безпека життя», «Технологічне виробництво», «Енергетична безпека та декарбонізація», «Місто майстрів», «Транспорт (логістика)».

Саме фокусний підхід до підвищення рівня конкурентоспроможності прикордонних регіонів України закладено в Державній програмі розвитку транскордонного співробітництва на 2021—2027 роки. 

Реалізація цієї програми, зокрема, сприятиме активізації співпраці з підприємствами держав-членів ЄС, розвитку малого та середнього бізнесу в прикордонних регіонах України, створенню нових робочих місць, збільшенню обсягу експорту та імпорту товарів та послуг цих регіонів. А також заплановано розбудову дорожньої та прикордонної інфраструктури відповідно до стандартів ЄС, будівництво під’їзних шляхів до пунктів пропуску через державний кордон, розташованих у межах гірських прикордонних територій Карпат, удосконалення функціонування пунктів пропуску через державний кордон.

«Щоб перейти до впровадження інноваційної моделі високотехнологічної економіки, ми маємо підвищити інвестиційну привабливість України. У нас є розуміння, що складні, високо- та середньотехнологічні виробництва потребують стимулів. Тому нам необхідно залучати в економіку України стратегічних інвесторів, а також запроваджувати державну підтримку великих інвестиційних проектів», — підкреслив Володимир Гринюк.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json