Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

19
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Кількість перевірок державного метрологічного нагляду не збільшиться
29.07.2013 | 17:55 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Підприємці, що здійснюють метрологічну діяльність, можуть не хвилюватися: кількість перевірок державного метрологічного нагляду не збільшиться.  Про це повідомив заступник директора департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку Микола Гарагуля, коментуючи ухвалений Урядом 25 липня проект Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

За його словами, існують критерії, затверджені Кабінетом Міністрів, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері метрології. Відповідно до них, суб'єкти господарювання належать до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього та незначного. Згідно з цим і визначається періодичність проведення планових заходів державного метрологічного нагляду. Наприклад, АЗС належать до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику і планові заходи державного метрологічного нагляду таких суб'єктів господарювання проводяться з періодичністю не частіше ніж один раз на рік.

Крім того, як зазначив заступник директора департаменту технічного регулювання, дуже важливим є те, що при розробці проекту Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» враховувалися принципи дерегуляції: так, за новою редакцією документу, зменшено державний контроль за діяльністю тих, хто займається метрологічною діяльністю, – вони не зобов’язані подавати інформацію, пов’язану з виробництвом, ремонтом, продажем, прокатом засобів вимірювальної техніки до Центрів стандартизації, метрології и сертифікації.

Разом з тим, для того, аби забезпечити контроль за якістю  вимірювальних приборів, створюється метрологічна інспекція, яка перевірятиме точність вимірювання. Робота інспекції забезпечить додержання вимог у сфері законодавчо регульованої метрології, а саме вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності. Це сприятиме захисту громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань; економії всіх видів енергетичних і матеріальних ресурсів; забезпеченню якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json