Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

29
Травня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
4 5 6 7 8 9 10
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про концесію
03.10.2019 | 17:41 | Прес-служба Мінекономіки

3 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект "Про концесію", покликаний вдосконалити правову базу регулювання концесійної діяльності із врахуванням кращого міжнародного досвіду.

“Концесія визнана в світі як надійний та ефективний інструмент залучення інвестицій для реалізації масштабних інфраструктурних проектів. Завдяки цьому механізму були побудовані третій Стамбульський аеропорт, Євразійський тунель, тунель під протокою Ла-Манш, міст Віадук Мійо, у Анкарі побудована лікарня Білкент, яка є другою за величиною у світі. При цьому передані в концесію об’єкти, зокрема новостворені, належатимуть саме державі”, - відзначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. 

Як відомо, концесія є найпоширенішою формою державно-приватного партнерства (ДПП). Суть її полягає в тому, що держава, залучаючи приватні інвестиції, передає існуючі об’єкти, якими вона володіє, приватному бізнесу з метою їх модернізації і створення нової інфраструктури, забезпечуючи надання якісних суспільно значущих послуг.

Ухвалений законопроект вдосконалює правове регулювання концесійної діяльності для реалізації якісних, масштабних проектів на умовах концесії, що відповідатимуть міжнародній практиці, і передбачає систематизацію чинних законів України, що регулюють здійснення концесійної діяльності; гармонізацію законодавства про концесії із законодавством про ДПП; імплементацію кращого міжнародного досвіду реалізації концесійних проектів; усунення неточностей та правових колізій, які були виявлені під час практичного застосування діючих законів України у сферах державно-приватного партнерства та концесій.

Документ вносить зміни до 25 законодавчих актів України з метою усунення бар’єрів для реалізації концесійних проектів.

“Новий законопроект про концесію відкриває нові можливості для співпраці держави та бізнесу. Ухвалення законопроекту є потужним сигналом міжнародним та внутрішнім інвесторам, що Україна відкрита до співпраці в рамках реалізації проектів державно-приватного партнерства, які мають потужний потенціал стати одним із локомотивів економічного зростання української економіки”, - прокоментував ухвалення законопроекту заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json