Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

27
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Держстат покращив оцінку динаміки ВВП України у І кварталі 2013 року
11.06.2013 | 11:05 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Обсяг реального ВВП у І кварталі 2013 року по відношенню до І кварталу 2012 року скоротився на 1,1% порівняно із падінням на 1,3% за оперативними даними. Разом з тим, як і раніше зазначалось, на відміну від негативної динаміки ІІ півріччя, у І кварталі 2013 року ВВП з урахуванням сезонної компоненти порівняно з ІV кварталом 2012 року зріс на 0,6% (за оперативними даними зростання становило 0,5%), відмітили у департаменті макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку.

 

За інформацією департаменту, у І кварталі зростали всі основні компоненти внутрішнього попиту. Так, мало місце зростання споживчого попиту домогосподарств на 4,5%, інвестиційного попиту на 4%, а також попиту сектору загальнодержавного управління – на 2,1%.

 

«За таких тенденцій негативна динаміка ВВП, в цілому пояснюється падінням зовнішнього попиту, а саме експорту на 6,8%. Це об’єктивно пов’язано із збереженням на початку 2013 року несприятливої цінової ситуації на зовнішніх ринках основних товарів українського експорту, в умовах триваючих рецесійних процесів в Єврозоні, що відповідно вплинуло на розвиток як зовнішньоорієнтованих, так і суміжних секторів економіки», - прокоментували у департаменті.

 

Також, суттєвий вплив на динаміку ВВП у І кварталі 2013 року чинило значне скорочення накопичених у ІІ півріччі 2012 року запасів матеріальних оборотних коштів (на 22,9 млрд. грн.).

 

Експерти міністерства повідомляють, що з боку пропозиції високими темпами зростала валова додана вартість сільського господарства (на 5,7%), торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку (на 3,1%). Разом з тим, мала місце позитивна динаміка і валової доданої вартості інших видів економічної діяльності (+0,9%), в основному за рахунок зростання валової доданої вартості фінансової діяльності на 3,9%.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json